Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace 160x200

( ilość produktów: 47 )

Jakość snu odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu. Ciężko zregenerować się przed kolejnym dniu pełnym wyzwań, kiedy wstajemy z bólem pleców a w środku nocy wybudzają nas nieświadome ruchy partnera czy partnerki. Rozwiązaniem jest odpowiednio dobrany materac 160x200. Czym kierować się podczas zakupu? Podpowiadamy.

Materace 160x200 cm - idealne do sypialni małżeńskiej

Materace 160x200 cm stanowią najczęstszy wybór do sypialni małżeńskich. Nic dziwnego, gdyż rozmiar ten zapewnia wygodę snu, odpowiednią przestrzeń i intymność, które są kluczowe dla harmonijnego, (nie tylko) małżeńskiego życia.

Dzięki szerokości aż 160 cm, materac zapewnia obu partnerom odpowiednią, komfortową ilość miejsca. To istotne, ponieważ przestrzeń sypialniana ma ogromne znaczenie nie tylko dla efektywności snu, ale i codziennego funkcjonowania. Wspólny sen na takim materacu staje się prawdziwą przyjemnością, pozwalając na swobodne przeciąganie się i znalezienie wygodnej pozycji, co zdecydowanie sprzyja regeneracji organizmu. Ponadto, wspólny sen na wygodnym materacu może wpłynąć pozytywnie na relacje między partnerami. Koniec słynnych kłótni o wykraczanie poza swoją połowę łóżka z pewnością każdemu wyjdzie na plus.

Jaka twardość materaca będzie odpowiednia?

Twardość materaca stanowi istotny czynnik wpływający nie tylko na jakość snu, ale także na zdrowie kręgosłupa. Na odpowiedni wybór twardości składa się kilka kluczowych elementów. Pierwszym z nich jest po prostu indywidualna preferencja. Niektórzy z nas zwyczajnie lubią podczas wypoczynku zapadać się w miękkość materaca, inny zaś najchętniej spaliby niemal na twardej podłodze. Warto jednak pamiętać, że odczucie twardości jest subiektywne, a co dla jednej osoby może być idealne, dla innej może być zbyt miękkie lub zbyt twarde - w przypadku par o różnych preferencjach najlepszym wyjściem jest kompromis w postaci materaca o średniej twardości. 

Waga ciała również odgrywa tu istotną rolę. Osoby o większej masie zazwyczaj potrzebują materacy o wyższej twardości, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Analogicznie, osoby drobniejsze, mogą czuć się bardziej komfortowo na materacach miękkich.

Kolejnym aspektem są ewentualne kwestie zdrowotne, zwłaszcza te związane z kręgosłupem. W przypadku osób z tego rodzaju dolegliwościami, w celu doboru idealnego materaca zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą ortopedii. Wówczas materac zapewni odpowiednią asekurację wybranych odcinków kręgosłupa, co pomoże złagodzić dyskomfort i zapobiegnie pogłębianiu się problemu.

Dobrym pomysłem jest konsultacja z ekspertem w sklepie z materacami połączona z możliwością testowania różnych opcji - z pewnością ułatwi to proces wyboru i dokładne dopasowanie produktu do własnych oczekiwań.

Jaki typ materaca do łóżka wybrać?

Rozmiar czy twardość to nie jedyne aspekty, które musimy brać pod uwagę meblując wymarzoną sypialnię. Obecnie na rynku mamy do wyboru kilka rodzajów materacy, które różnią się między sobą konstrukcją i zastosowanymi w produkcji materiałami. Oto kilka najpopularniejszych:

  • materace sprężynowe (bonellowe). Materace tego typu charakteryzują się tradycyjną konstrukcją z metalowymi, połączonymi ze sobą sprężynami (panelami). To rozwiązanie zapewnia trwałość i solidność materaca. Cechują się łatwą dostępnością a także przystępną ceną, jednak warto zauważyć, że mogą być mniej elastyczne w porównaniu do innych rodzajów materacy.
  • materace kieszeniowe. Materace kieszeniowe składają się z indywidualnie zapakowanych sprężyn, które reagują niezależnie na nacisk. Daje to lepsze wsparcie dla różnych obszarów ciała, co sprawia, że są one idealne dla par o różnych preferencjach dotyczących twardości podłoża. Materace te są również skuteczne w izolowaniu ruchu, co oznacza, że osoba, która wykonuje mimowolne ruchy podczas snu nie przeszkadza tej śpiącej obok.
  • materace piankowe. Materace te wykonane są z różnego rodzaju pianek, takich jak lateksowa, poliuretanowa czy pamięciowa. Pianki dostosowują się do kształtu ciała, eliminując punktowe naciski i zapewniając równomierne wsparcie. Materace piankowe, podobnie jak te kieszeniowe, są skuteczne w absorbowaniu ruchu, co sprawia, że są doskonałe dla osób, które mają tendencję do częstego przewracania się podczas snu.
  • materace kokosowe. Materace kokosowe stworzone są z włókna kokosowego w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak lateks czy gąbka. Włókna kokosowe zapewniają naturalną cyrkulację powietrza i są odporne na roztocza i alergeny. Materace te są zazwyczaj średnio-twarde i oferują solidne wsparcie dla kręgosłupa. Polecane są zwłaszcza do pomieszczeń z tendencją do nadmiernej wilgoci.
  • materace termoelastyczne. Materace termoelastyczne, znane również jako materace pamięciowe, reagują na ciepło i ciężar ciała, dopasowując się do jego anatomicznego kształtu. Zapewniają one indywidualne wsparcie dla każdej osoby śpiącej w łóżku, eliminują punktowe naciski, nie ulegają odkształceniom. Polecane są szczególnie osobom cierpiącym na różne dolegliwości ze strony kręgosłupa, a także z problemami z krążeniem.

Przed dokonaniem wyboru tu również zalecamy konsultację z ekspertem.

Wybierz wygodne materace do spania 160x200 dla siebie!

Każdy z nas marzy o idealnym podparciu podczas snu – jedni preferują solidną twardość, a jeszcze inni wolą co wieczór zatapiać się w błogą miękkość. Dlatego też w Bromarkt stawiamy na różnorodność, aby każdy mógł znaleźć materac perfekcyjnie dopasowany do swoich potrzeb. Tym, którzy dzielą materac z drugą połówką, szczególnie polecamy nasze materace kieszeniowe. Dzięki niezależnym sprężynom, każdy partner otrzymuje wsparcie dostosowane do własnych potrzeb, a dodatkowa izolacja ruchu sprawia, że sen jest spokojny i niezakłócony.

Jeśli zależy Ci na materacu lekkim, dopasowanym do kształtu ciała, idealnym zarówno dla dorosłych, jak i dzieci - postaw na materac piankowy. Elastyczny i komfortowy, gwarantuje spokojny sen oraz wsparcie dla prawidłowego rozwoju młodego kręgosłupa. Oprócz tego, w naszej ofercie znajdziesz materace wykonane z włókien kokosowych, pianek wysokoelastycznych, pianek termoelastycznych, mat lateksowych i nie tylko. Wybierając Bromarkt, wybierasz różnorodność i wysoką jakość.

Przekonaj się o tym sam/a i zapoznaj się z pełną ofertą sklepu. Zachęcamy również do kontaktu z obsługą klienta, która pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Pamiętaj - dobry sen zaczyna się od dobrego materaca!

pixel