Filtrowanie

  Wybór materaca jest uzależniony najczęściej od wymiarów łóżka. Jednak czy jest to najważniejszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę? Nie do końca. Znacznie istotniejsze jest to, jaki rodzaj materaca wybierzesz. Chodzi tu przecież o zdrowy sen i poczucie komfortu przez całą noc. Sekretem efektywności w ciągu dnia jest dobry sen w nocy. Sprawdź, jak wybrać swój materac o wymiarach 80×200.
  Materace 80×200 – rodzaje
  Materac o wymiarach 80 cmx200 cm jest odpowiedni dla łóżka jednoosobowego. Należy do najczęściej wybieranych, podobnie jak materace 90×200. Jednak nie tylko rozmiar jest istotny podczas wyboru odpowiedniego materaca. W naszym asortymencie dostępne są różne rodzaje materaców. Poniżej znajdują się krótkie opisy każdego z nich.

  Warto zaznaczyć, że wszystkie z wymienionych modeli dostępne są w stałym asortymencie sklepu Bromarkt.

  • Materace sprężynowe bonellowe – sprężyny bollenowe pracują razem. Są między sobą połączone drutem. Wyróżniają się dużą wytrzymałością, sprężystością, ich wnętrza są przewiewne, a to aspekt szczególnie ważny dla alergików. Specjaliści wyjaśniają, że materace bonellowe świetnie sprawdzają się w łóżkach jednoosobowych. Gdy na sprężynach śpią dwie osoby, może to powodować lekki dyskomfort. Co więcej, bonell jest polecany dla dorastających dzieci, ponieważ nie posiada stref twardości. Równomierny poziom twardości na całej powierzchni materaca zapewnia odpowiednie podparcie.
  • Materac kieszeniowy – jest to najpopularniejsza alternatywa dla bonellu. Materace kieszeniowe również składają się ze sprężyn, jednak są one zamknięte w kieszeniach. W związku z tym każda sprężyna pracuje osobno, poszczególne sprężyny są od siebie niezależne i dopasowują się do ciała. Jest to świetne i polecane rozwiązanie dla par oraz po prostu dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa.
  • Materac piankowy – ten rodzaj wyróżnia się dużą elastycznością, a poza tym ma właściwości zbliżone do materacy sprężynowych. Świetnie sprawdzą się osobom ze schorzeniami kręgosłupa.
  • Materac nawierzchniowy – kilkucentymetrowy, cienki materac z wypełnieniem piankowym. Spanie na nim jest bardzo wygodne, co potwierdzają opinie klientów.
  W naszej ofercie dostępnych jest dużo modeli materaców, które wzbogacone zostały o kokos. Dodatkowa warstwa wykonana jest ze sprasowanych włókien kokosowych, które najczęściej łączy się z mleczkiem lateksowym zwiększającym elastyczność powierzchni materaca. Włókna kokosowe wyróżniają się wieloma cennymi właściwościami, takimi jak stabilizacja i sztywność, dobre pochłanianie i oddawanie wilgoci, wspomaganie cyrkulacji powietrza. Dodatkowo we włóknach kokosowych występują sole mineralne, które skutecznie zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Warstwa kokosowa to dodatkowe wsparcie dla alergików.

  Polecane materace 80×200

  Na poszukiwania i wybór odpowiedniego materaca naprawdę warto poświęcić trochę czasu. Odpowiedni materac to dobry i zdrowy sen. Trudno mówić o jednym, idealnym rodzaju materaca, który będzie odpowiadał wszystkim. Tutaj trzeba kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami i upodobaniami. Osoby, które preferują twarde lub średnio twarde materace, mogą zainteresować się materacem kieszeniowym z kokosem i podwójnym wkładem MONARCH COCO. Oprócz zalet, które ten model zawdzięcza kokosowym wkładom, wyróżnia się także siedmioma strefami sprężyn w podwójnym układzie. Na czym to polega? Tam, gdzie nacisk ciała na materac jest największy, stosuje się miększe sprężyny. Twardsze są odpowiednie dla obszarów, w których nacisk ciała jest mniejszy. Dzięki temu użytkownik utrzymuje naturalną linię kręgosłupa przez całą noc, w każdej pozycji. Siedem stref sprężyn pozwala na zlikwidowanie problemu z efektem fali, czy uginania się powierzchni materaca w obszarze wokół osoby leżącej. To znacznie poprawia komfort snu. Materac MONARCH COCO jest obłożony matą kokosową z jednej strony i pianką T25 z drugiej.
  Siedem stref profilowanych ma także średnio twardy materac piankowy ELMO, który obłożono pianką o grubości 3 mm. Cały materac ubrano w poliestrowy pokrowiec, który można spokojnie prać w temperaturze 40˚C. Ciekawym wariantem materaców kieszeniowych są materace multipocket. Wśród nich znajduje się materac kieszeniowy multipocket z matą kokosową i pianką lateksową KOLORADO. Jest on świetnym podparciem ciała użytkownika. Wykorzystanie maty lateksowej z jednej strony zwiększa elastyczność materaca oraz zmniejsza twardość jednej ze stron. Niektóre modele, takie jak DEIMOS, zostały obłożone także warstwą pianki termoelastycznej (visco). Dzięki temu są bardziej sprężyste i odporne na odkształcenia. Dodatkowo zwiększa się ich miękkość, co wpływa bezpośrednio na komfort snu użytkowników. Dzięki temu, że pianka visco z taką łatwością dopasowuje się do kształtu ciała, można pozbyć się miejscowych ucisków. To z kolei poprawia krążenie krwi, niweluje dolegliwości związane z kręgosłupem i zwiększa podparcie miejsc trudno dostępnych. Nie zwlekaj. Sprawdź jakość naszych materaców na własnej skórze!

  pixel