Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace 80x200

( ilość produktów: 46 )
Wybór materaca jest uzależniony najczęściej od wymiarów łóżka. Jednak czy jest to najważniejszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę? Nie do końca.
Oczywiście, to bardzo ważne, żeby materac pasował do ramy, ale to tylko jeden z aspektów, który należy wziąć pod uwagę. Chodzi tu przecież o Twój zdrowy sen i poczucie komfortu przez całą noc. Sekretem efektywności w ciągu dnia jest dobry sen w nocy. Sprawdź, jak wybrać swój materac o wymiarach 80×200!

Jaki typy materaca 80x200 cm są dostępne?

Materac o wymiarach 80x200 cm jest odpowiedni dla łóżka jednoosobowego. To idealna opcja dla jednej osoby – zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużo miejsca na wstawienie większego łóżka, a chcesz zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Jednak nie tylko rozmiar jest istotny podczas wyboru materaca! Wypełnienie, obicie, elastyczność, stopień twardości – to wszystko ma wpływ na jakość nocnego wypoczynku.

W naszym asortymencie dostępne są różne rodzaje materaców. Oto kilka propozycji BroMARKT!

  • Materace sprężynowe 80x200 – postawiliśmy na sprężyny bonellowe! Pracują one razem. Są połączone drutem. Wyróżniają się dużą wytrzymałością, giętkością, a ich wnętrza są przewiewne – ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny dla alergików! Specjaliści potwierdzają, że materace bonellowe świetnie sprawdzają się w łóżkach jednoosobowych. Gdy na sprężynach śpią dwie osoby, może to powodować lekki dyskomfort, ponieważ sprężyny działają jednocześnie przy każdym ruchu. Warto dodać, że bonell jest polecany dla dorastających dzieci, ponieważ nie posiada stref twardości. Równomierny poziom twardości na całej powierzchni materaca zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała małego śpiocha.
  • Materac kieszeniowy 80x200 – jest to najpopularniejsza alternatywa dla bonellu. Materace kieszeniowe również składają się ze sprężyn, jednak są one zamknięte w kieszeniach. W związku z tym każda sprężyna pracuje osobno – poszczególne sprężyny są od siebie niezależne i dopasowują się do ciała. Jest to świetne i polecane rozwiązanie dla par, a także dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa.
  • Materac piankowy 80x200 – ten rodzaj wyróżnia się dużą elastycznością, a poza tym ma właściwości zbliżone do materacy sprężynowych. Świetnie sprawdzą się w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa.
  • Materac nawierzchniowy 80x200 – kilkucentymetrowy, cienki materac z wypełnieniem piankowym. Spanie na nim jest bardzo wygodne, co potwierdzają opinie klientów. To świetna opcja, jeśli na przykład wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz kupować pełnowymiarowego, drogiego materaca. Model z pianki pozwoli Ci zadbać o zdrowy sen, a przy przeprowadzce zabierzesz topper ze sobą!
  • Materace termoplastyczne 80x200 - to wariant materacy piankowych, który, pod wpływem ciepła, dopasowuje się do kształtu Twojego ciała. To sprawia, że taki materac zapewni Ci optymalne wsparcie podczas snu. Zapomnij o bólu pleców i strzykaniu w karku!

W naszej ofercie dostępnych jest dużo modeli materaców, które wzbogacone zostały o kokos. Dodatkowa warstwa wykonana jest ze sprasowanych włókien kokosowych, które najczęściej łączy się z mleczkiem lateksowym zwiększającym elastyczność powierzchni materaca.

Włókna kokosowe wyróżniają się wieloma cennymi właściwościami, takimi jak stabilizacja i sztywność, dobre pochłanianie i oddawanie wilgoci, wspomaganie cyrkulacji powietrza. Dodatkowo we włóknach kokosowych występują sole mineralne, które skutecznie zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, więc są też antyalergiczne!

Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka 80x200?

Na poszukiwania i wybór idealnego materaca naprawdę warto poświęcić trochę czasu. Odpowiedni materac gwarantuje dobry i zdrowy sen. Trudno jednak mówić o jednym, idealnym rodzaju materaca, który będzie odpowiadał wszystkim. Tutaj trzeba kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i upodobaniami. Osoby, które preferują twarde lub średnio twarde materace, mogą zainteresować się materacem kieszeniowym z kokosem i podwójnym wkładem MONARCH COCO. Oprócz zalet, które ten model zawdzięcza kokosowym wkładom, wyróżnia się także siedmioma strefami sprężyn w podwójnym układzie.

Na czym to polega? Tam, gdzie nacisk ciała na materac jest największy, stosuje się bardziej miękkie sprężyny. Twardsze są odpowiednie dla obszarów, w których nacisk ciała jest mniejszy. Dzięki temu użytkownik utrzymuje naturalną linię krzywizny kręgosłupa przez całą noc, w każdej pozycji. Siedem stref sprężyn pozwala na zlikwidowanie problemu z efektem fali, czy uginania się powierzchni materaca w obszarze wokół osoby leżącej. To znacznie poprawia komfort snu. Materac MONARCH COCO jest obłożony matą kokosową z jednej strony i pianką T25 z drugiej.

Siedem stref profilowanych ma także średnio twardy materac piankowy ELMO, który został obłożono pianką o grubości 3 mm. Cały materac obleczono w poliestrowy pokrowiec, który można spokojnie prać w temperaturze 40˚C. Ciekawym wariantem materaców kieszeniowych są materace multipocket. Wśród nich znajduje się materac kieszeniowy multipocket z matą kokosową i pianką lateksową KOLORADO. Zapewnia on świetne podparcie dla ciała użytkownika. Wykorzystanie maty lateksowej z jednej strony zwiększa elastyczność materaca, a zdrugiej – zmniejsza twardość jednej ze stron.

Niektóre modele, takie jak DEIMOS, zostały obłożone warstwą pianki termoelastycznej (visco). Dzięki temu są bardziej sprężyste i odporne na odkształcenia. Dodatkowo zwiększa się ich miękkość oraz stopień dopasowania do ciała, co wpływa bezpośrednio na komfort snu użytkowników. Dzięki temu, że pianka visco z taką łatwością dopasowuje się do sylwetki, można pozbyć się miejscowych ucisków. To z kolei poprawia krążenie krwi, niweluje dolegliwości związane z kręgosłupem i zwiększa podparcie newralgicznych miejsc.

Jeśli więc szukasz idealnego materaca, istnieje spora szansa, że znajdziesz go w naszym sklepie! Zapoznaj się z ofertą BroMARKT i zapewnij sobie błogi i zdrowy sen!

pixel