Filtrowanie

  Nigdy nikt nie powiedział, że regały na książki mają być jedynie funkcjonalne. Półki wypełnione różnorodnymi tytułami same w sobie wyglądają elegancko i zachwycająco. Bez wątpienia przyciągną wiele spojrzeń, nawet wśród osób, które nie są za pan brat z literaturą. Ten wyjątkowy efekt wizualny można łatwo spotęgować, jeśli wybierze się odpowiedni, dopasowany do ogólnego wystroju wnętrza, regał na książki. Zobacz, jak to zrobić.

  Praktyczna estetyka

  Regały służą przede wszystkim do tego, by można było zapanować nad zawartością biblioteki i uporządkować ją tak, by wprawiała w zachwyt i zachęcała do zapoznania się z książkami. Każdy miłośnik literatury zapragnie podejść do efektownego regału na książki, by przyjrzeć się tytułom. Dlatego właśnie te meble są doskonałym połączeniem praktyczności i estetyki. Regał na książki może stanowić piękne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na to, by pasował do stylu i kolorystyki pomieszczenia, w którym się znajdzie.

  Jak wybrać regał na książki?

  Warto zacząć od tego, że w asortymencie sklepu Bromarkt dostępne są zarówno regały stojące, jak i wiszące. To, który rodzaj wybierzesz, powinno zależeć od możliwości, jakie daje Ci układ pomieszczenia i pozostałe meble, które się w nim znajdują. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, by stworzyć zachwycającą biblioteczkę rozciągającą się od podłogi do sufitu, możesz kupić regał stojący. Pozostaje wtedy jedynie kwestia wymiarów. Jeśli jednak pomieszczenie nie jest duże, a i książek nie ma zbyt wiele, możesz wybrać regał wiszący, który da się zamieścić nawet nad biurkiem, łóżkiem czy w każdym innym dowolnym miejscu. Pamiętaj, że możliwości warto łączyć. Jeśli masz już zapełniony regał na książki, ale jednak nie potrzebujesz kolejnego pełnowymiarowego mebla, możesz dokupić regał wiszący, na którym postawisz wszystkie tytuły, dla których zabrakło miejsca. Najważniejsze jest to, by kierować się swoimi potrzebami i możliwościami.

  Regał na książki – wąski czy szeroki?

  Trudno powiedzieć, czy większą popularnością wśród klientów cieszą się wąskie, czy szerokie regały na książki. To w dużej mierze zależy od liczby książek i wymiarów pomieszczenia. Jednak różnorodność kształtów i rozmiarów regałów na książki daje spore możliwości aranżacyjne. Wielu czytelników marzy o domowej biblioteczce. Faktycznie, cała ściana obłożona książkami wygląda bardzo efektownie. Aby zrealizować to marzenie, można ustawić szeroki, obszerny i wysoki regał, a obok niego ulokować węższe lub niższe meble. Dzięki temu możliwe staje się stworzenie niezwykle praktycznego regału o dużej pakowności, który będzie wyglądał jak szyty na miarę.

  Nowoczesne regały na książki

  Nasz asortyment daje nabywcom mebli wiele możliwości, które warto wykorzystać. Mowa tu na przykład o dużych regałach na książki o asymetrycznym kształcie, obok których nie można przejść obojętnie. Dobrym przykładem jest regał do biura KLARA II, który wyróżnia się wyjątkowym kształtem. Świetnie nada się do przechowywania książek, kwiatów, ozdób czy pamiątek. Dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: dąb artisan, dąb sonoma i biały. Co ciekawe, regał jest bardzo uniwersalny – można go dowolnie składać, dzięki czemu istnieje możliwość regulacji szerokości od 72,5 cm do 125 cm. Oczywiście podczas produkcji mebla wykorzystana została płyta laminowana najwyższej jakości. Wyróżnia się ona odpornością na uszkodzenia, wytrzymałością i nośnością. Wysokość regału to aż 188 cm! Jeśli wolisz niższe modele, możesz wybrać regał do biura KLARA I, który jest niemal identyczny poprzednio omawiany mebel, jednak jego wysokość wynosi 138 cm. Dodatkowo oferujemy regał do biura KLARA III, którego wysokość wynosi 83 cm.
  Ciekawym rozwiązaniem jest także niski regał otwarty MEIRA. Jego szerokość wynosi 83,2 cm, a wysokość – 112,5 cm. Został wyposażony w cztery półki, świetnie sprawdzi się w salonie, gabinecie, sypialni i pokoju dziecka lub nastolatka. Warto wiedzieć, że wszystkie wymienione regały przeznaczone są do samodzielnego montażu.

  Nietypowe regały na książki

  Wybierając regał na książki, nie warto się ograniczać. Trzeba wybrać mebel, który będzie idealnie wpasowywał się w preferencje i potrzeby nabywcy. Serca wielu klientów skradł opracowany przez nas regał na książki do salonu INELI, który oprócz półek został wyposażony w szuflady. W ten sposób można efektownie zaaranżować górną część mebla, ustawiając na półkach książki czy dekoracje, a w szufladach umieścić przedmioty codziennego użytku, które mogą sprawiać wrażenie nieporządku, jeśli nie są przechowywane w odpowiednim miejscu. Korpus i front regału wykonano z płyty laminowanej, a obrzeża zostały zabezpieczone odporną na uszkodzenia okleiną ABS. Dlatego gwarantujemy, że regał będzie Ci służył przez długie lata. Musimy zaznaczyć, że mebel jest dość obszerny – jego wymiary wynoszą 96 cm x 192 cm. Jak widać, u nas każdy znajdzie coś dla siebie. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wybierz wymarzone meble!

  pixel