Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materace 140x200

( ilość produktów: 28 )

Wybór materaca do łóżka dwuosobowego to bardzo istotna kwestia. Trzeba wybrać materac 140x200, którego specyfika sprawi, że obydwie osoby będą miały zdrowy i bezpieczny sen, a rano obudzą się wypoczęte i pełne energii. O tym, jak to zrobić, opowiadamy poniżej.

Materac 140x200 – jak wybrać?

Materace o wymiarach 140x200 są odpowiednie dla łóżek dwuosobowych, jednak warto wiedzieć, że w ofercie sklepu Bromarkt dostępne są także materace 160x200. Oczywiście osoby, które korzystają z łóżka w pojedynkę, również mogą zdecydować się na mebel i materac o szerokości 140 cm. To zapewni im duży komfort podczas snu spowodowany sporą ilością wolnego miejsca. Co więcej, rozłożenie nacisku ciała na większą powierzchnię zapobiega powstawaniu odgnieceń w materacu. Po wybraniu odpowiednich wymiarów warto przejść do kwestii tego, czy wolimy materace twarde, czy miękkie. Przyjmuje się, że osoby o większej masie ciała (powyżej 80 kg) powinny wybierać materace średnio twarde bądź twarde. Jednak miękkie materace mogą ułatwiać spanie w nienaturalnych pozycjach, a to przyczynia się do występowania dolegliwości związanych z kręgosłupem. Na końcu pozostaje jeszcze jedna, ale chyba najważniejsza, kwestia, czyli preferencje. Wybierz materac o twardości, która odpowiada Twoim upodobaniom i sprawi, że sen będzie zdrowy i komfortowy.
Osoby szukające materaców dla siebie najczęściej wahają się między materacami bonellowymi a kieszeniowymi. Dlatego warto wyjaśnić zachodzące między nimi różnice. Materace bonellowe zbudowane są ze sprężyn, które połączono drutem, więc pracują wspólnie. Jest to rozwiązanie zalecane osobom śpiącym w pojedynkę. Materace sprężynowe bonellowe, takie jak model PIMENTO, nie poddają się naciskowi ciała tak łatwo, jak materace kieszeniowe. Sprawdzą się zwłaszcza dla osób o większej masie ciała. Inaczej wyglądają właściwości materaców kieszeniowych, w których każda pojedyncza sprężyna ulokowana została w oddzielnej kieszeni. Dlatego nie ma tu mowy o wspólnej pracy – każda sprężyna to indywidualny mechanizm, dzięki czemu powierzchnia materaca idealnie dostosowuje się do kształtu ciała i sprawia, że kręgosłup zawsze będzie ułożony w zdrowych dla niego pozycjach. To jest rozwiązanie szczególnie polecane osobom śpiącym we dwoje oraz tym zmagającym się z bólami kręgosłupa. Oczywiście omówiliśmy na razie tylko kwestię sprężyn. Materace są kompozycją znacznie większej ilości materiałów.

Maty do materaców – rodzaje i specyfika

Równie ważne co sprężyny są dla właściwości materaca dodatkowe maty. Dużą popularnością cieszą się materace kokosowe, które obłożone zostały matą kokosową, czyli sprasowanymi włóknami kokosowymi, zapobiegającymi rozmnażaniu bakterii i roztoczy. Dodatkowo kokos sprawia, że materace stają się sztywniejsze i wytrzymalsze, a to wydłuża ich żywotność. Materace kokosowe nie będą miały odgnieceń nawet po wielu latach użytkowania. Sprasowane włókna zazwyczaj połączone są mleczkiem lateksowym, które zwiększa elastyczność powierzchni. Do polecanych przez nas modeli, które obłożono włóknami kokosowymi, należą: materac kieszeniowy VEGAS, materac kieszeniowy z podwójnym kokosem ARTEMIS, materac sprężynowy PIMENTO oraz materac kieszeniowy MONARCH COCO. Świetnie sprawdzają się także materace obłożone pianką termoelastyczną (vasco), która wyróżnia się tym, że reaguje nie tylko na nacisk, lecz także na temperaturę. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie miękkość materaca. Dlatego pianka lepiej ugina się w miejscach, w których materac ma styczność z ciałem, a użytkowanie łóżka jest jeszcze przyjemniejsze. Jeśli wybierzesz materac z pianką vasco, Twoje ciało będzie doskonale podparte w każdym miejscu, a to pozwoli na redukcję dolegliwości związanych z kręgosłupem. Uwadze naszych klientów polecamy między innymi: materac ALAINE, materac PANDORA, materac sprężynowy 140 x 200 multipocket ORTEGA oraz materac z pianką vasco i pianką wysokoelastyczną ANTIGUA. Warto zaznaczyć, że można zwiększyć komfort użytkowania materaca bez konieczności zakupu nowego modelu. Sposobem na to są materace nawierzchniowe 140 x 200, czyli cienkie materace z wypełnieniem piankowym, które pomagają wyrównać powierzchnię spania i umożliwiają regulację jej twardości.

Materace 140x200 dwustronne

Materace dwustronne to sposób na połączenie właściwości dwóch warstw dodatkowych do materaca w idealną całość. Uwadze klientów polecamy na przykład materac MONARCH COCO, który z jednej strony obłożono matą kokosową o właściwościach przeciwgrzybicznych i jonizujących, a z drugiej – pianką T25. Dzięki temu jedna strona materaca jest twarda, a druga – średnio twarda. Podobnie wygląda to w przypadku materaca SENATOR, w którym jedną stronę obłożono pianką vasco, a z drugiej – pianką termoelastyczną. Obydwie strony są średnio twarde. Dodatkowo materac jest siedmiostrefowy, a to oznacza, że jego wkład został podzielony na zróżnicowane pod względem siły podparcia ciała obszary. Poznaj naszą ofertę i wybierz materac idealny dla siebie!

pixel