Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace ortopedyczne

( ilość produktów: 69 )

Materace ortopedyczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach cierpiących na dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz mających problemy ze stale napiętymi mięśniami karku lub ramion. Nowoczesne materace ortopedyczne to przystępny cenowo sprzęt, który pomoże Ci zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie!

W ofercie przygotowanej przez sklep meblowy Bromarkt.pl znajdziesz wiele wersji profilowanych materaców profilaktycznych, które, dzięki swojej przemyślanej konstrukcji, zmniejszą dolegliwości bólowe ze strony pleców, karku, szyi, ramion czy głowy.

Materace rehabilitacyjne to skuteczne podparcie dla kręgosłupa

Podstawową funkcją realizowaną przez wszystkie materace ortopedyczne, niekiedy nazywane materacami medycznymi lub profilaktycznymi, jest przeciwdziałanie dolegliwościom bólowym ze strony kręgosłupa, zwłaszcza w jego odcinku lędźwiowym. Wykonany z wysokiej jakości pianki materac ortopedyczny zapewnia optymalne podparcie dla pleców, dobrze dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i tym samym przeciwdziała powstawaniu oraz pogłębianiu się już istniejących zmian zwyrodnieniowych.

Jeśli nie zapewnisz swoim plecom odpowiedniego podparcia, będziesz spać na wygniecionym, zbyt miękkim lub twardym materacu, szybko doświadczysz nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, które utrudnią Ci normalne funkcjonowanie. Dlatego zawczasu podejmij odpowiednie kroki, inwestując w porządny materac ortopedyczny do spania. Najlepiej wybierz materac profilowany, wykonany z pianki termoplastycznej lub wielowarstwowy, wykonany z pianki wysokoelastycznej, świetną inwestycją będzie też nieco droższy model lateksowy.

Czym różnią się materace ortopedyczne od zwykłych modeli?

Przede wszystkim materace ortopedyczne powinny mieć status wyrobu medycznego. Dzięki temu kupując taki model, możesz mieć pewność, że jego właściwości – twardość, elastyczność, plastyczność – będą dopasowane do Twoich potrzeb. Materac medyczny ma za zadanie zapewnić optymalny komfort snu osobom, które mają problemy z bólem kręgosłupa czy ramion. Warto też dodać, że materac medyczny jest dostosowany do potrzeb alergików. Specjalne wypełnienie z pianki termoelastycznej lub innego materiału premium ma właściwości antybakteryjne i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

Jak wybrać odpowiedni materac ortopedyczny?

Podobnie jak zwykły materac – dopasowujesz go do swoich potrzeb! W sklepach znajdziesz szeroki wybór materacy medycznych, wykonanych z różnych typów pianek i sprężyn, dzięki czemu bez problemu wybierzesz model, który zapewni Twojemu ciału najlepsze wsparcie.

Zwróć uwagę na stopień twardości materaca, rodzaj wypełnienia, na to, czy wybrany model ma profilowane strefy dopasowujące się do kształtu ciała. Poza tym zawsze warto wybierać materace, które mają zdejmowany pokrowiec, nadający się do prania w wysokich temperaturach.

Warto dodać, że jeśli nie chcesz kupować nowego materaca, możesz zaopatrzyć się w leczniczy materac nawierzchniowy – również pomoże Ci zadbać o komfortowy nocny wypoczynek! Nie bez znaczenia jest także rozmiar. Jeśli szukasz materaca dla pary, wybierz model 140x200 cm, 160x200 cm lub większy.

Wygodne materace piankowe – ortopedyczne i rehabilitacyjne dla zdrowego snu

Osobom korzystającym z naszej oferty polecamy nowoczesne materace ortopedyczne wykonane z kilku rodzajów pianek. Podstawą są przystępne cenowo modele warstwowe wykonane z pianki wysokoelastycznej, najczęściej składające się z siedmiu niezależnych stref podparcia, średnio twarde, idealne dla osób mających już pewne problemy z kręgosłupem oraz tych, które chcą zabezpieczyć się przed tego typu dolegliwościami.

W sklepie znajdziesz również wykonany z pianki termoplastycznej, uzupełniony lateksem nowoczesny materac ortopedyczny, który formuje się pod wpływem ciepła, tym samym idealnie dopasowując się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Ten model zapewnia doskonałe podparcie na całym odcinku kręgosłupa.

Termoplastyczne materace ortopedyczne w szczególności polecane są osobom doświadczającym pewnych dolegliwości bólowych, cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa. Dzięki umiejętnemu wyprofilowaniu, wielostrefowej konstrukcji zapewniającej elastyczność punktową i zastosowaniu termoplastycznych pianek, tego typu materace medyczne dbają o kręgosłup na każdym jego odcinku, minimalizując dolegliwości oraz zmniejszając ryzyko pogłębiania już istniejących problemów.

Zadbaj o zdrowie swoje oraz najbliższych Ci osób, inwestując w wysokiej klasy materace ortopedyczne! W BroMARKT znajdziesz bogaty wybór profilowanych, wykonanych z dobrej jakości pianek materaców profilaktycznych we wszystkich popularnych rozmiarach. Możesz zamówić model do łóżka małżeńskiego lub pojedynczego. Sprzedajemy również tradycyjne wersje łóżkowych materacy sprężynowych i piankowych. Zapraszamy na zakupy!

pixel