Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materace 90x200

( ilość produktów: 28 )

Wymiary łóżek jednoosobowych mogą być naprawdę różne, a to, na jaki model się zdecydujesz, powinno zależeć od Twoich preferencji oraz powierzchni miejsca, które masz do zagospodarowania. Jedną z możliwości są materace 90x200, na których można komfortowo się wyspać i być produktywnym przez cały dzień. Sprawdź, jak wybrać swój materac 90x200.

Materace 90x200 – miękkie czy twarde?

O gustach się nie dyskutuje – ta zasada obowiązuje również w kwestii wyboru idealnego materaca. Są ludzie preferujący miękkie powierzchnie, w których można się „zatopić”, a są tacy, którzy nie lubią efektu fali i wolą twarde bądź średnio twarde materace, które według opinii ekspertów są idealne dla osób borykających się ze zwyrodnieniami i schorzeniami kręgosłupa. Spanie na miękkim materacu może powodować nienaturalne ułożenie kręgosłupa i ściśnięcie przestrzeń między dyskami. Z kolei całkiem twarde materace 90x200 są odradzane osobom starszym i mającym problem z krążeniem. Okazuje się także, że twardość materaca można dostosować do masy ciała użytkownika. Osoby, które ważą mniej niż 80 kg, mogą pozwolić sobie na materace miękkie. W przypadku, w którym masa ciała użytkownika wynosi 80−100 kilogramów, lepiej wybrać materac średnio twardy. Materace twarde będą najlepsze dla osób ważących więcej nić 100 kg. Czy warto kierować się tymi podziałami? Oczywiście, że tak, jednak nie trzeba przyjmować ich za jedyny słuszny wyznacznik. Najważniejsze jest to, by czuć się komfortowo i mieć zdrowy oraz bezpieczny sen.

Materace 90x200 – polecane rodzaje

Osobom korzystających z łóżek jednoosobowych często poleca się materace sprężynowe, takie jak materac bonell + kokos PIMENTO lub materac sprężynowy bonellowo-piankowy PONCHO. Sprężyny o kształcie klepsydry połączone zostały tam drutem, dlatego wszystkie pracują razem. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, jednak niezalecane w przypadku łóżek dwuosobowych. Materace sprężynowe charakteryzują się elastycznością punktową, czyli dostosowują się do nacisku ciała. Wspomniane przez nas modele zostały wzbogacone o dodatkowe warstwy, które nadają materacom nowe właściwości. Pierwszą z nich jest kokos, czyli sprasowane włókna kokosowe, które sprawiają, że materac jest twardszy. Dodatkowo maty kokosowe zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy, dlatego świetnie nadają się dla alergików. Model PONCHO został dwustronnie obłożony pianką T25, dlatego jest sztywniejszy i bardziej odpowiedni dla osób o większej masie ciała.
Coraz częściej wybierane są materace kieszeniowe, które również składają się ze sprężyn, jednak działających inaczej niż w przypadku bonellu. Najważniejszym elementem tego typu materaców są sprężyny, które znajdują się w kieszeniach. Każda z nich pracuje osobno, sprężyny o indywidualnym nacisku doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Jeśli leżysz na boku, Twój kręgosłup będzie ułożony w linii prostej, a to jest dla niego najzdrowsza i najkorzystniejsza pozycja. Dlatego materace kieszeniowe polecane są osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa. Jest to dobra propozycja dla użytkowników w każdym wieku. Klientom sklepu Bromarkt oferujemy materace kieszeniowo z różnorodnymi warstwami dodatkowymi. Mowa tu na przykład o materacu kieszeniowym z kokosem i podwójnym wkładem 90x200 MONARCH COCO. Sprężyny ułożone są podwójnie i dzielą się na siedem stref twardości. Dzięki temu materac jest bardziej miękki na przykład w okolicy bioder, a twardszy tam, gdzie ciało wywiera większy nacisk, na przykład w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dodatkowo wyeliminowany został efekt fali. Materace kieszeniowe siedmiostrefowe to najlepszy wybór dla Twojego kręgosłupa. Warto zaznaczyć, że wymieniane przez nas modele są dostępne również jako materace 80x200.
Oferujemy również materac kieszeniowy z kokosem i lateksem ATLANDTYDA. Zalety stosowania sprasowanych włókien kokosowych w materacach zostały już omówione. Dlatego przejdźmy do roli lateksu. Jego dodanie sprawia, że mata kokosowa staje się bardziej elastyczna, a to z kolei znacząco wpływa na wytrzymałość i żywotność materaca kieszeniowego. Materac ATLANTYDA został obłożony dwustronnie – strona z matą kokosową o właściwościach jonizujących jest twardsza, a strona lateksowa – miększa. Dużym zainteresowaniem cieszy się także materac multipocket visco + lateks ORTEGA. Omówiliśmy już zalety warstwy lateksowej, dlatego warto skupić się na piance termoelastycznej (visco), którą zastosowano z drugiej strony. Została ona opracowana przez NASA w latach 60. poprzedniego wieku. Dzięki niej materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika i podpiera je wszędzie tam, gdzie powinien. Zresztą pianka termoelastyczna już ma właściwości lecznicze, jej specyfika eliminuje miejscowe uciski na ciało, a to z kolei sprawia, że użytkownik może cieszyć się korzyściami, takimi jak właściwe krążenie krwi, brak dolegliwości związanych z kręgosłupem i nie tylko. Osobom, które chcą podwyższyć jakość snu bez konieczności wymiany materaca, polecamy materac nawierzchniowy. Chcesz wiedzieć więcej? Poznaj naszą ofertę, porozmawiaj z doradcami i wybierz materac dla siebie!

pixel