Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace kokosowe

( ilość produktów: 108 )

Jeśli potrzebujesz twardszego podparcia o właściwościach jonizujących, zapoznaj się z naszą ofertą materacy z wkładem kokosowym. To doskonały wybór dla alergików, osób potrzebujących silniejszego podparcia w trakcie snu oraz tych, którzy poszukują tańszej alternatywy dla materaców wykonanych z pianek termo-elastycznych. W sklepie Bromarkt.pl zamówisz materace kokosowe sprężynowe, w tym materace kieszeniowe, oraz piankowe. Sprawdź ofertę i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb!

Jakie są właściwości włókien kokosowych?

Włókna kokosowe to popularny materiał o właściwościach przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych. Dlatego maty kokosowe wytwarzane ze sprasowanych włókien od lat wykorzystywane są jako rodzaj usztywnienia dla materaców sprężynowych oraz sposób na nadanie większej twardości nowoczesnym materacom piankowym.

Materace z dodatkowym wkładem koksowym są nie tylko twardsze i sztywniejsze, ale mają też lepszą wentylację od warstwowych materaców piankowych, a przy tym wykazują doskonałe właściwości antyalergiczne. Ponadto włókna kokosowe mają zdolność do pochłaniania oraz szybkiego oddawania wilgoci, co chroni przed nadmiernym zawilgoceniem materaca i zwiększa higienę nocnego wypoczynku.

Takie maty poprawiają cyrkulację powietrza, dzięki czemu materace z kokosem zapewniają wysoki komfort snu, chroniąc przed zwiększonym poceniem się ciała. Z uwagi na dużą sztywność i twardość tego typu mat, wykonane z nich materace kokosowe są mniej podatne na odkształcenia, co przekłada się na ich większą trwałość.

Materace kokosowe – dlaczego warto je wybrać?

Korzystając z naszej oferty, możesz wybrać materac kokosowy sprężynowy, piankowy lub ze sprężynami kieszeniowymi, z matą kokosową jednostronną lub dwustronną. Zastosowanie kokosowego wkładu wpływa na wyższą twardość i sztywność materaca, tym samym jest idealnym wyborem dla osób preferujących twardsze podparcie.

Materace z kokosem będą dobrym wyborem dla alergików i tych osób, które w sposób szczególny troszczą się o higienę. Zapewniają dobrą wentylację, a dzięki ich antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym właściwościom oferują najwyższy poziom higieny użytkowania przez lata.

Materac z wkładem kokosowym to sprawdzony wybór dla alergików uczulonych na roztocza oraz osób o nieco wyższej wadze ciała, które chcą mieć możliwość korzystania z nowoczesnego materaca piankowego czy kieszeniowego – mata kokosowa nada takiej konstrukcji większą twardość, dzięki czemu jej użytkowania stanie się bardziej komfortowe. Zwłaszcza w przypadku osób o wyższej masie ciała.

Materace kokosowe to interesująca propozycja także dla osób oszczędnych – w sklepie znajdziesz modele wykonane z tańszych pianek, usztywnione dzięki zastosowaniu wkładów z kokosa. Oczywiście sprzedajemy również piankowe i kieszeniowe materace z kokosem w wersji droższej, z dodatkowym wkładem z lateksu lub wkładem z pianki termoelastycznej visco.

Materace z kokosem dla tych, którzy lubią spać twardo

Lubisz spać na twardym podłożu? Materac kokosowy to dla Ciebie idealny wybór! Warto również dodać, że twardsze materace mają naprawdę sporo zalet i doskonale sprawdzą się w kilku konkretnych przypadkach. Kiedy warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim docenią je osoby o większe masie ciała. Twardy materac zapewnia lepsze wsparcie, a przy tym na dłużej zachowuje swoją formę i właściwości – solidne podłoże jest odporne na odkształcenia i nawet po długim czasie użytkowania nie zapada, gwarantując zdrowy nocny wypoczynek.

Twardsze materace docenią też osoby, które cierpią na problemy z plecami. Tego typu materace zapewniają plecom doskonałe wsparcie, umożliwiają utrzymanie naturalnego kształtu kręgosłupa, a tym samym zmniejszają nacisk na problematyczne partie ciała i zapobiegają dolegliwościom bólowym.

Jeśli lubisz spać na brzuchu, także powinieneś wybrać twardy materac. W przypadku miękkich modeli dolny odcinek kręgosłupa może się zapadać, co w przyszłości przełoży się na problemy z odcinkiem lędźwiowym. Twardsze łóżko pomoże Ci uniknąć tych problemów! Materac kokosowy to również dobry wybór, kiedy zależy Ci na materacu, który ogranicza przenoszenie drgań, a nie możesz pozwolić sobie na materac kieszeniowy. Twardsze modele, dzięki temu, że nie są tak plastyczne ani elastyczne, jak inne typy materaców, ograniczają wszelkie ruchy łóżka.

Oczywiście kokosowy, twardy materac to również dobry wybór, jeśli po prostu lubisz spać na twardym podłożu – teoria teorią, ale przecież najważniejsze jest to, żebyś to Ty dobrze czuł się podczas snu. W końcu jakościowy nocny wypoczynek przekłada się na lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia!

A jeśli szukasz wysokiej jakości materacy, które pomogą Ci zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, modele z dodatkiem włókien kokosowych będą doskonałym wyborem! Dzięki nim zapewnisz sobie lepszą higienę snu – zarówno tę związaną z jego jakością, jak i warunkami sanitarnymi, a dodatkowo nawet w tańszym wariancie będzie to zakup na lata! Wśród naszych propozycji znajdziesz materace z kokosem ze sprężynami bonelloywmi, kieszeniowe, piankowe, z kilkoma strefami twardości oraz wiele innych modeli w różnych rozmiarach. Zapraszamy na zakupy!

pixel