Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace nawierzchniowe

( ilość produktów: 24 )

Twój stary materac stracił swoje właściwości, ale nie możesz pozwolić sobie na zakup nowego? A może szukasz sposobu na poprawę właściwości łóżka w wynajmowanym mieszkaniu? W obu tych – oraz wielu innych – przypadkach rozwiązaniem Twoich problemów będzie materac nawierzchniowy! Cienkie, zwykle mające zaledwie kilka centymetrów grubości materace nawierzchniowe to dobra opcja na przedłużenie czasu eksploatacji tradycyjnego, nieco wygniecionego materaca oraz sprawdzony sposób na zwiększenie elastyczności materacy twardych, na przykład z podwójnym wkładem kokosowym.

Skorzystaj z bogatej oferty naszego sklepu i zamów model nowoczesnego materaca nawierzchniowego o pożądanych właściwościach!

Co to są materace nawierzchniowe?

To specyficzny, wyjątkowo cienki rodzaj materacy sypialnianych, które zwykle wykorzystywane są jako nakładki na materace sprężynowe lub piankowe, ewentualnie na rozkładaną kanapę czy sofę. Zastosowanie tego typu nakładki pozwala wyrównać powierzchnię przeznaczoną do spania, przywracając wysoki komfort wypoczynku oraz zapewniając równe podparcie na całej powierzchni podłoża.

Kiedy warto kupić nakładkę na materac?

Nakładka na materac to doskonały zakup, jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie twardości lub nierówności powierzchni łóżka, ale nie chcesz kupować nowego materaca lub na przykład sypiasz na rozkładanej sofie. Taki materac warto mieć również domu, gdy często gościsz u siebie rodzinę czy przyjaciół i chcesz, żeby było im wygodniej – na przykład na kanapie w salonie.

W nakładkę na materac warto zainwestować również, kiedy łóżeczko Twojej pociechy jest niewygodne, ale nie chcesz jeszcze wymieniać materaca na nowy. Jak widać, nakładka na materac to po prostu ten typ akcesorium, które warto mieć w domu! Z pewnością będzie często użytkowana.

Jakie są rodzaje materacy nakładkowych

W zależności od zastosowanego do produkcji materaca materiału, możemy wyróżnić materace nawierzchniowe:

  • wysokoelastyczne,
  • termoplastyczne
  • i lateksowe.

Najtańsze z nich to modele wykonane z tradycyjnych pianek T25 lub innych rodzajów pianek charakteryzujących się dużą elastycznością. Wyższą cenę mają termoplastyczne materace nawierzchniowe wykonane z pianki visco, ewentualnie z innego rodzaju tworzywa formowanego termicznie, odkształcającego się pod wpływem działania ciepła. Najdroższe są modele lateksowe.

Materac nawierzchniowy gwarantuje wyższy komfort snu na łóżku lub kanapie

Podstawową funkcją realizowaną przez każdy materac nawierzchniowy jest wyrównanie powierzchni podłoża i tym samym zwiększenie komfortu nocnego wypoczynku. Tego typu materace najczęściej wykorzystywane są jako rodzaj nakładki na stary, nieco już zużyty materac piankowy lub sprężynowy, ale równie dobrze można używać ich do wyrównywania powierzchni sof czy wersalek – warto tutaj zaznaczyć, że nawet najlepszej jakości kanapa nie zapewni takiego komfortu snu, jak łóżko z odpowiednim materacem. Nakładka może jednak pomóc uzyskać odpowiednie podłoże!

Materac nawierzchniowy na kanapę zniweluje istniejące wgniecenia, tym samym zwiększając komfort wypoczynku i ograniczając dolegliwości bólowe związane z niedostatecznym podparciem dla wrażliwych partii ciała, zwłaszcza dla kręgosłupa. Gdy wersalka lub materac główny są już mocno wygniecione, najlepiej zdecydować się na topper twardy, o nieco większej grubości.

W ofercie sklepu Bromarkt.pl znajdziesz m.in. model materaca nawierzchniowego o grubości siedmiu centymetrów, wykonanego z wysokiej klasy pianki termoelastycznej visco – taka pianka reaguje na ciepło, w związku z czym ugina się jedynie w miejscu styku z ludzkim ciałem. Sprzedajemy również tańsze materace nawierzchniowe wykonane z tradycyjnych pianek wysokoplastycznych typu HR.

Co ważne, wszystkie oferowane przez nas toppery oferowane są wraz z pokrowcami, które można bezpiecznie prać w pralce automatycznej, w temperaturze 40 stopni Celsjusza! To pozwala zadbać o optymalną higienę snu. Wyrównaj powierzchnię wygniecionej kanapy lub zwiększ komfort snu na starym materacu, sięgając po materac nawierzchniowy z pianki lub lateksu! Zapoznaj się z naszą ofertą topperów wykonanych z różnych rodzajów pianek i zamów model dopasowany do swoich potrzeb. W sklepie znajdziesz również szeroki wybór materaców piankowych, bonellowych i kieszeniowych. Zapraszamy!

pixel