Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materace nawierzchniowe

( ilość produktów: 10 )

Cienkie, zwykle mające zaledwie kilka centymetrów grubości materace nawierzchniowe to dobra opcja na przedłużenie czasu eksploatacji tradycyjnego, nieco wygniecionego materaca oraz sprawdzony sposób na zwiększenie elastyczności materacy twardych, na przykład z podwójnym wkładem kokosowym. Skorzystaj z bogatej oferty produktowej naszego sklepu i zamów model nowoczesnego materaca o pożądanych właściwościach.

Co to są materace nawierzchniowe?

To niezwykle specyficzny, wyjątkowo cienki rodzaj materacy sypialnianych, które zwykle wykorzystywane są jako nakładki na materace sprężynowe lub piankowe, ewentualnie na kanapę czy sofę. Zastosowanie tego typu nakładki pozwala wyrównać istniejące nierówności, przywracając wysoki komfort wypoczynku, zapewniając równe podparcie na całej powierzchni podłoża. W zależności od zastosowanego do produkcji materaca materiału możemy wyróżnić materace nawierzchniowe wysokoelastyczne, termoplastyczne i lateksowe. Najtańsze z nich to modele wykonane z tradycyjnych pianek T25 lub innych rodzajów pianek charakteryzujących się dużą elastycznością. Wyższą cenę mają termoplastyczne materace nawierzchniowe wykonane z pianki visco, ewentualnie z innego rodzaju tworzywa formowanego termicznie, odkształcającego się pod wpływem działania ciepła. Najdroższe są modele lateksowe.

Wyższy komfort snu na łóżku lub kanapie

Podstawową funkcją realizowaną przez każdy materac nawierzchniowy jest wyrównanie powierzchni podłoża i tym samym zwiększenie komfortu nocnego wypoczynku. Tego typu materace najczęściej wykorzystywane są jako rodzaj nakładki na stary, nieco już wygnieciony materac piankowy lub sprężynowy, ale równie dobrze można używać ich do wyrównywania powierzchni tradycyjnych, mocno wyeksploatowanych wersalek. Materac nawierzchniowy na kanapę zniweluje istniejące wgniecenia, tym samym zwiększając komfort wypoczynku i ograniczając drobne dolegliwości bólowe związane z niedostatecznym podparciem dla wrażliwych partii ciała, zwłaszcza dla kręgosłupa. Gdy wersalka lub podstawowy materac jest już mocno wygnieciony, najlepiej zdecydować się na materac nawierzchniowy twardy, o nieco większej grubości.

W ofercie sklepu Bromarkt.pl znajdziesz m.in. model materaca nawierzchniowego o grubości siedmiu centymetrów, wykonanego z wysokiej klasy pianki termoelastycznej visco – taka pianka reaguje na ciepło, w związku z czym ugina się jedynie w miejscu styku z ludzkim ciałem. Sprzedajemy również tańsze materace nawierzchniowe wykonane z tradycyjnych pianek wysokoplastycznych typu HR. Co ważne, wszystkie modele prezentowanych materaców oferowane są wraz z dedykowanymi im pokrowcami, które można bezpiecznie prać w pralce automatycznej, w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Wyrównaj powierzchnię wygniecionej kanapy lub zwiększ komfort snu na starym materacu, sięgając po umiejętnie wyprofilowaną nakładkę. Zapoznaj się z naszą ofertą na materace nawierzchniowe wykonane z różnych rodzajów pianek i zamów model dopasowany do swoich potrzeb. W sklepie znajdziesz również mnóstwo różnych materaców piankowych, bonellowych i kieszeniowych. Zapraszamy!

pixel