Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace 180x200

( ilość produktów: 47 )

Materace do spania o rozmiarze 180x200 cm zapewnią wygodny sen, właściwe podparcie ciała i komfortowy wypoczynek dla dwóch osób. Jeśli więc szukasz materaca dwuosobowego, rozmiar 180 cm na 200 cm to doskonały wybór. Jaki rodzaj materaca wybrać z oferty naszego sklepu? Sprawdź ofertę materacy sprężynowych, kieszeniowych, piankowych, materacy lateksowych oraz materacy termoelastycznych i dobierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb! Mamy też materace nawierzchniowe odpowiednie do łóżek kontynentalnych. 

Wygodne materace 180x200 cm do łóżka małżeńskiego

Najmniejszy rozmiar materaca do łóżka dwuosobowego to 140x200. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku, gdy razem śpią osoby mocno różniące się wzrostem i wagą, osoby o większych rozmiarach, starsze czy lubiące komfort, rozmiar materaca małżeńskiego powinien zdecydowanie być większy. Optymalny rozmiar materaca dla dwóch osób to 180x200. Taka wielkość łóżka daje gwarancję, że nawet osoby o dużej różnicy wzrostu czy preferujące różną twardość materaca wyśpią się doskonale. 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór materacy do spania 180x200, które są idealnym rozwiązaniem dla par ceniących komfort podczas snu. Możesz wybierać spośród materacy o różnej twardości - od miękkich, odpowiednich dla lekkich osób po średnio twarde i twarde materace polecane w profilaktyce wad kręgosłupa, dopasowujące się do kształtu ciała i zapewniające stabilne podparcie dla kręgosłupa. Proponujemy również materace 180x200 wykonane z różnych materiałów: klasyczne materace sprężynowe czy materace z pianki wysokoelastycznej, która odwzorowuje ułożenia ciała podczas snu. 

Jaka twardość materaca będzie dla Ciebie odpowiednia?

Jak dobrać materac, który idealnie dopasowuje się do sylwetki i zapewnia 100% komfortu podczas snu? Zwróć uwagę na twardość materaca. Oznacza się ją symbolami od H1 do H4. H1 to materac miękki, H2 - średniomiękki, H3 - średniotwardy i H4 - twardy. 

Materac miękki przeznaczony jest dla osób o wadze do 50 kg. Na materacu średniomiękkim powinny spać osoby o wadze od 50 do 70 kg. Materace H2 polecane są też seniorom, którzy mają bardziej wrażliwe ciała i mocniej niż osoby młodsze odczuwają nacisk. Twarde materace mogą być w ich przypadku mało komfortowe. 

Materace średniotwarde rekomendowane są dla osób o wadze od 70 do 110 kg. Jeśli ważysz więcej, odpowiedni dla Ciebie będzie materac H4, czyli twardy. Materac twardy i średniotwardy jest też polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego. Dzięki temu, że mocno podpiera ciało, zapobiega bólom kręgosłupa. Wśród materacy ortopedycznych najczęstszy wybór to właśnie materac średniotwardy i twardy. 

Jakie typy materacy 180x200 warto wybrać?

Oprócz twardości materaca warto zwrócić uwagę na to, z czego dany materac jest zbudowany. W naszym sklepie znajdziesz materace bonnelowe, kieszeniowe, piankowe, w tym termoelastyczne, a także materace z matą kokosową oraz materace nawierzchniowe. 

Materace sprężynowe (bonellowe) 

Do wypełnienia materaca sprężynowego 180x200 używa się specjalnych sprężyn zwanych bonnelami. Ich kształt przypomina klepsydrę, dzięki czemu sam materac jest trwały i elastyczny. Atutem materacy sprężynowych jest atrakcyjna cena oraz dostępność w różnych stopniach twardości.

Choć to najbardziej klasyczne ze znanych materacy, są nadal wygodne i bardzo lubiane przez wielu użytkowników. Dobrze podtrzymują ciężar śpiącej osoby, nawet gdy waży ona dużo. Dopasowują się przy tym do kształtu sylwetki, co daje duży komfort snu. 

Materace kieszeniowe

W materacach kieszeniowych 180x200 także mamy do czynienia ze sprężynami, jednak w przeciwieństwie do typu bonnelowego tu każda sprężyna zostaje zamknięta w osobnej kieszeni. Inaczej niż w klasycznym materacu sprężyny te nie są ze sobą połączone. Każda z nich pracuje indywidualnie, co zapewnia lepsze podparcie i dopasowanie do kształtu ciała. 

Dużym atutem materacy ze sprężynami kieszeniowymi jest też to, że nie przenoszą one drgań spowodowanych ruchem osoby na całą powierzchnię materaca. Właściwość ta szczególnie przydaje się właśnie w materacach dwuosobowych. Jedna leżąca osoba nie poczuje ruchu materaca, gdy druga osoba przekręci się na bok. 

Materace piankowe

Materace piankowe wykonane są z jednej lub kilku warstw pianek. Wśród nich mogą być także pianki, które reagują na ciężar i ciepłotę ludzkiego ciała jak pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne. Dzięki swojej budowie i możliwości zastosowania różnych rodzajów pianek, w tym także mających właściwości antybakteryjne, materace piankowe są szczególnie polecane dla alergików. 

Niektóre materace piankowe mają także różne strefy twardości, tworzone dzięki specjalnym nacięciom i profilowaniu. W ten sposób jeszcze lepiej dopasowują się do indywidualnego kształtu ciała danej osoby i dbają o zdrowy kręgosłup. Ciekawym rozwiązaniem są również materace kieszeniowo-piankowe, wyposażone w sprężyny kieszeniowe i obustronnie obłożone pianką. 

Materace kokosowe

Mata kokosowa może być elementem zarówno materacy piankowych, jak i kieszeniowych. Cienka warstwa kokosa usztywnia materac, dzięki czemu jest on twardszy, co docenią zwłaszcza osoby cierpiące na bóle i dolegliwości pleców. Oprócz tego mata kokosowa ma właściwości jonizujące i przeciwgrzybiczne, co zwiększa higienę użytkowania. Materace kokosowe z naszej oferty polecamy więc w szczególności osobom, którym zależy na produktach antyalergicznych. 

Materace termoelastyczne

W przypadku materaca termoelastycznego jedną z warstw jest termoelastyczna pianka visco. Technologię piany termoelastycznej opracowali w latach 60. XX wieku inżynierowie NASA. Polega ona na tym, że pianka zwiększa swoją elastyczność pod wpływem ciepłoty ciała. Dzięki temu materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika i równomiernie podpiera je w każdym miejscu. 

Największe atuty materaca termoelastycznego to dobroczynny wpływ na właściwe krążenie krwi, zwiększenie podparcia miejsc trudno dostępnych i zmniejszenie ucisków na ciało, które mogą powodować drętwienie rąk czy nóg. 

Komfortowy sen to dla nas wszystko. Wybierz najlepszy materac do łóżka 180x200

Najlepsze materace 180x200 znajdziesz w sklepie internetowym Bromarkt. Czekają tu na Ciebie wygodne materace kieszeniowe, polecane dla alergików materace kokosowe, doskonale wspierające kręgosłup materace piankowe czy termoelastyczne. Z nami dobierzesz materac, który zagwarantuje Ci nieprzerwany i zdrowy sen!

pixel