Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

#ZostańWDomu i zaplanuj zmiany, czyli do jakich refleksji na temat naszego mieszkania zmusiła nas przymusowa izolacja?

2020-04-17
#ZostańWDomu i zaplanuj zmiany, czyli do jakich refleksji na temat naszego mieszkania zmusiła nas przymusowa izolacja?
Pandemia koronawirusa daje się nam mocno we znaki. Jednym z głównych powodów jest szereg ograniczeń, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzenienia się wirusa. Wychodzenie z domu tylko w pilnych sprawach, zakaz samodzielnego poruszania się po ulicy osób niepełnoletnich i praca zdalna sprawiły, że niemal nie przekraczamy progów swoich mieszkań. I bywa, że dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy zmian, aby odnaleźć się w nowych realiach. Te zmiany dotyczą przede wszystkim przemeblowania niektórych wnętrz i stworzenia sobie więcej przestrzeni do pracy i odpoczynku. A to ułatwią nam z pewnością meble systemowe. Sprawdź nasze podpowiedzi!

Świat zwolnił, życie większości z nas zwolniło, mamy więcej czasu na spędzanie go z najbliższymi i stajemy się bardziej uważni na otaczającą nas rzeczywistość. Jednym słowem zaczęliśmy funkcjonować w trybie slow life. Jednak obecna sytuacja nie oznacza, że powinniśmy zamknąć się w swoich czterech ścianach i czekać bezczynnie aż wszystko wróci do normy. Niejeden z nas, podczas przymusowego pobytu w domu z pozostałymi członkami rodziny, dochodzi do wniosku, że nie ma swojego kąta, brakuje mu strefy, w której może odciąć się od wszystkiego i odpocząć. Albo nachodzi nas refleksja, że otaczające wnętrza dawno nie były odświeżane, meble są już sędziwe, a całość działa na nas przytłaczająco. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie warto siedzieć z założonymi rękami i się frustrować. Najlepiej od razu przejść do czynów i zacząć planować metamorfozę. Meble modułowe, które mogą mieć kilka lub kilkanaście elementów, sprawiają, że każdy może dopasować je do swoich potrzeb, jak również do metrażu urządzanego wnętrza.

Metamorfoza wnętrz z meblami systemowymi

Sytuacja, w której wszyscy domownicy są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę w domu, sprawiła, że niezbędne jest stworzenie stref, które zapewnią komfortową pracę, jak i naukę zdalną, a następnie przestrzeń do odpoczynku. Jeżeli mowa o home office, to w wielu domach okazało się, że niezbędny jest zakup biurka (np. model z szufladami Denis), ponieważ spędzanie ośmiu godzin dziennie przed komputerem powoduje, że potrzebujemy do tego odpowiednich warunków. W przeciwnym wypadku ucierpi na tym nasze zdrowie, a i praca będzie przebiegała mniej sprawnie. Jednak nie wszyscy w czasie pandemii pracują. Niektóre firmy zostały po prostu zamknięte, a ich pracownicy wysłani na tzw. postojowe. Wówczas, podczas przymusowej izolacji niejedna osoba dochodzi do wniosku, że już bardzo dawno nie zmieniała niczego w swoim mieszkaniu, bo najzwyczajniej w świecie nie miała na to czasu. A teraz, kiedy jest go aż nadto, mamy ochotę unowocześnić swoje wnętrza i wykorzystać tę sytuację do tego, żeby coś zmienić. Przestały nam się podobać stare meble w salonie, a może okazało się, że zbyt wiele kosmetyków w łazience stoi luzem i przydałaby się jakaś szafka, która by je wszystkie pomieściła? W każdym z tych przypadków doskonałą propozycją są meble systemowe, które znajdą zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, począwszy od salonu, kuchni, sypialni i pokoju dziecka, a na łazience i przedpokoju kończąc.

Urządzając salon, mogą zainteresować nas meble systemowe Ismena, które są odzwierciedleniem stylowych, prostych brył w kolorze dębu. Możemy zdecydować się na zakup gotowych zestawów lub samemu skompletować te moduły, które w naszym przypadku okażą się najpraktyczniejsze i przy okazji pozwolą zachować odpowiednią ilość wolnej przestrzeni.

Czas na zmiany z wykorzystaniem mebli modułowych

A może to łazienka jest tym pomieszczeniem, które najmniej spełnia nasze oczekiwania i przydałyby się w niej pewne zmiany? Na pewno warto zadbać w łazience o odpowiednią ilość szafek, które pozwolą na schowanie w nich kosmetyków, środków czystości, detergentów etc., a także lustro, które jest niezbędne przy codziennej toalecie. W naszym sklepie dostępne są bardzo praktyczne, a przy tym efektowne meble Paris, w skład których wchodzą dwie pionowe szafki wiszące, szafka pod umywalkę i szafka nad umywalkę z dużym lustrem. Komplety te dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i wenge. Przy czym do małych łazienek, najlepiej jest wybierać jasne kolory, ponieważ pozwoli to na optyczne powiększenie wnętrza.

Ciekawe propozycje mamy też do pokoju młodzieżowego, np. meble modułowe TED, w takich kolorach jak wrzos, zielony oraz niebieski. Jeśli poszukujemy kolekcji, która dostępna jest z łóżkiem, wtedy mogą nas zainteresować meble systemowe TED II. Łóżka te są bezpieczne dla dzieci, ponieważ mają zaokrąglone brzegi i są do nabycia w dwóch wersjach kolorystycznych, z szufladami na pościel w kolorze turkusowym i krokusowym. Jeżeli dziecko od dłuższego czasu sygnalizuje nam, że jego pokój jest zbyt dziecinny i marzy mu się bardziej młodzieży wystrój, to w naszym sklepie z pewnością wybierze coś dla siebie. Urządzając pokój nastolatka, pamiętajmy, aby wypracować kompromis i liczyć się ze zdaniem swojej pociechy, która ma prawo mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało jej królestwo.
Wygoda i funkcjonalność to jedne z podstawowych cech, jakimi powinny wyróżniać się nasze mieszkania. A jeśli w tym trudnym czasie izolacji, odczuwamy brak odpowiedniej przestrzeni do odpoczynku lub przytłacza nas wysłużony wystrój, to sygnał, że czas na zmiany. Z meblami systemowymi będzie to łatwe i przyjemne, a co najważniejsze, pozwoli nam na nowo cieszyć się tym, co nas otacza.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel