Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zmieniło się w podejściu do aranżacji wnętrz podczas pandemii koronawirusa? 3 nowe trendy

2020-08-11
Co zmieniło się w podejściu do aranżacji wnętrz podczas pandemii koronawirusa? 3 nowe trendy

W czasie trwania pandemii koronawirusa zmieniło się nie tylko nasze podejście do życia czy styl pracy, ale też… nasz sposób myślenia o przestrzeni. Jakie aranżacyjne trendy zyskały na znaczeniu w związku z Covid-19? Jakie meble i dodatki zaczęły grać główną rolę w polskich mieszkaniach? Przekonaj się i zainspiruj naszymi podpowiedziami.

Centrum świata w czterech ścianach, czyli mieszkanie w dobie koronawirusa

W okresie pandemii koronawirusa na początku 2020 roku wszyscy stanęliśmy w obliczu zupełnie nowej, bezprecedensowej sytuacji - zostaliśmy dla własnego bezpieczeństwa zmuszeni do pozostania w czterech ścianach, rezygnacji z imprez i wydarzeń kulturalnych czy sportowych, a nawet ograniczenia bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Jasne jest, że taka zmiana nie mogła pozostać bez wpływu nie tylko na sposób, w jaki zaczęliśmy spędzać czas, ale też na metody pracy czy na to, jak organizujemy swoją przestrzeń. Mieszkanie stało się de facto centrum dowodzenia wszechświatem. Bez względu na metraż, zamieniło się w biuro, szkołę, plac zabaw, siłownię, czytelnię czy klub (w końcu niejeden z nas imprezował ze znajomymi za pośrednictwem Skype’a!). Jak koronawirus wpłynął na samo urządzenie wnętrz w domach Polaków? Już teraz można zauważyć kilka ciekawych trendów, które szybko nie wyjdą z mody. Ty też weź je pod uwagę, nie tylko ze względu na drugą falę pandemii.


Zestaw mebli Modern 36

Strefa komfortu

Najważniejszą potrzebą, która szczególnie dała się odczuć w okresie pandemii, była potrzeba absolutnego komfortu. Nasze cztery ściany miały nam zapewnić dosłownie i w przenośni poczucie bezpieczeństwa, chronić przed światem zewnętrznym i umilać nam czas do takiego stopnia, że przestajemy czuć ochotę na wychodzenie na miasto. Nasze życie zaczęło się kręcić wokół wygodnego łóżka, kanapy, na której można czytać książki, oglądać serial czy grać w planszówki z rodziną, wokół dużego stołu, przy którym zachciało nam się znów jeść prawdziwie domowe posiłki. Zaczęliśmy zwracać uwagę na detale, które wpływają na nasze poczucie relaksu w mieszkaniu. Miękkie dywany czy przyjemne w dotyku tekstylia teraz są tak samo ważne, jak duża szafa na ubrania, w której pilnujemy porządku. Kropką nad i jest przyjazna kolorystyka, która determinuje klimat we wnętrzach. Tapicerowane meble do salonu mogą mieć ciepłą kolorystykę, a zasłony czy chodniki - cytować odcienie natury. 

Home office - biuro w mieszkaniu

Kolejne zjawisko, którego nie da się przeoczyć, a które w okresie pandemii koronawirusa zaczęło rządzić naszą rzeczywistością, była praca zdalna. Home office wymagał od nas doskonałej organizacji, a niejednokrotnie i cierpliwości. Pracując ramię w ramię z innymi domownikami, dzieląc przestrzeń w okresie stresującego domykania projektów w nowych warunkach, tym bardziej zaczęliśmy doceniać świetnie przygotowaną, wygodną przestrzeń. Nawet jeśli organizowaliśmy gabinet na środku pokoju dziennego czy w kuchni, potrzebowaliśmy (i potrzebujemy nadal) pomysłowych mebli i małych udogodnień. Meble systemowe, pojemne komody do salonu, organizery na biurko - to elementy, które stały się must-have w wielu aranżacjach przestrzeni. Odpowiednio przygotowane do większej ilości pracy z domu musiały być też meble młodzieżowe czy meble dla dziecka. Kryterium estetyczne stało się na równi ważne z ergonomicznością wyposażenia pokoju. Ten trend w aranżacji wnętrz z pewnością zostanie z nami na dłużej - w końcu udowodnił nam, że wystarczy sprytnie podejść do organizacji mieszkania, żeby zyskać niebywałą wygodę i optycznie powiększyć nawet niewielkie pomieszczenia.Łóżko tapicerowane EVO

Wykorzystywanie przestrzeni w 100%

Nie tylko w związku z pracą zdalną z domowego biura, ale też z konieczności wykonywania ćwiczeń fizycznych czy wirtualnych spotkań ze znajomymi, każdy skrawek przestrzeni zaczął być na wagę złota. Doceniliśmy sprytne rozwiązania, które pomogły nam ją oszczędzić i przypomnieliśmy sobie o tych zakamarkach domu, które do tej pory nie były przez nas całkowicie wykorzystane. Najlepszy przykład to tarasy i balkony, nawet te najmniejsze, które dzięki hamakom, roślinności czy ładnym dodatkom inspirowanym wakacjami, pozwoliły spędzić lato w miłej atmosferze, bez wyjeżdżania z domu. Mieszkańcy kawalerek i małych mieszkań w bloku w taki sam sposób zaczęli wykorzystywać chociażby parapety czy podwieszane kwietniki. Ze względu na oszczędność miejsca pokochaliśmy też takie rozwiązania jak meblościanki z szafą, wspomniane już wcześniej praktyczne komody do salonu czy szafy przesuwne.

Jak łatwo możesz zauważyć, pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na nasz styl życia, ale też… urządzenie przestrzeni do mieszkania. Wśród najważniejszych trendów można wyróżnić chociażby potrzebę tworzenia stylizacji maksymalnie wygodnych, ale też takich, które dobrze wykorzystują zastane miejsce. W naszym sklepie znajdziesz wiele zgodnych z aktualną modą nowoczesnych mebli systemowych czy ergonomicznych mebli dla dziecka. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel