Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej w domu?

2020-04-15
Jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej w domu?

Zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień wykonuje swoje obowiązki służbowe poza miejscem zamieszkania. Tylko nieliczni posiadają gabinety, do których udają się każdego ranka, aby realizować zadania wynikające z umowy z pracodawcą w formie pracy zdalnej.

Dla innych home office pozostawał przez długi czas w sferze legend - gdzieś ktoś tak pracuje, ale nie my. Aż do teraz, kiedy świat ogarnęła pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19. Nagle miliony z nas otrzymały polecenie, aby pracować z domu, co ma na celu ograniczenie kontaktów i tym samym zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Ale jak w kilka dni stworzyć sobie wygodne warunki do pracy i co jest nam niezbędne? Podpowiadamy, jak zrobić szybką metamorfozę mieszkania, aby wygospodarować miejsce na domowe biuro.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, ale pewne jest, że praca zdalna w większości przypadków nie jest rozwiązaniem na kilka dni, lecz na tygodnie, a może nawet i miesiące. Dlatego też powinniśmy postarać się o to, żeby stworzyć sobie jak najlepsze warunki do pracy. Przy wykonywaniu jakichkolwiek obowiązków zawodowych, potrzebujemy odpowiedniej koncentracji i skupienia.

Zobacz meble biurowe

Stąd też najlepiej mają ci, których warunki mieszkaniowe pozwalają im na wydzielenie osobnego pomieszczenia, które zostanie zagospodarowane na gabinet. Wtedy możemy zamknąć drzwi, odciąć się od domowego gwaru i zająć się pracą. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki luksus. Większość z nas stanęła przed wyzwaniem, aby stworzyć miejsce do home office w sypialni czy salonie. Jak je zaaranżować i jakie meble muszą się w nim znaleźć, aby było funkcjonalnie i wygodnie?

Białe biurko z trzema szufladami z kolekcji Evo

Białe biurko z trzema szufladami z kolekcji Evo

 

Urządzamy biuro w domu

Podstawową kwestią jest dostosowanie pokoju lub jego części do charakteru naszej pracy. W przypadku, gdy wykonujemy pracę biurową, wypełniamy dokumenty, tabelki w Excelu, obsługujemy pocztę elektroniczną i spędzamy wiele godzin przed laptopem, wtedy obowiązkowym meblem jest biurko oraz wygodne krzesło. W sprzedaży posiadamy zarówno biurka w klasycznym stylu, jak i te bardziej nowoczesne. Jednym z designerskich biurek, które idealnie wpisują się w styl skandynawski i minimalistyczny jest białe biurko EVO, posiadające szuflady z frontami w kolorze złotego dębu. Trzy szuflady nie są ułożone równo jedna pod drugą - środkowa jest wysunięta w bok - co tworzy bardzo nowoczesny efekt wizualny. Dodatkowo szuflady są bardzo praktyczne, ponieważ umożliwiają przechowywanie różnych dokumentów i innych niezbędnych przedmiotów potrzebnych do pracy, które zawsze mamy na wyciągnięcie ręki, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy pracowali przy stole. Jeżeli mamy małe mieszkanie i chcemy wykorzystać każdy przysłowiowy kąt, wtedy doskonałym rozwiązaniem może się okazać biurko narożne typu TED II. Oprócz wysuwanej szuflady pod klawiaturę komputera ma dwie półki oraz zamykaną szafkę.

Dla rodzin z dziećmi ważną informacją jest to, że biurko posiada zaokrąglone brzegi, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla maluchów. Przy większej ilości dokumentów, które przechowujemy w teczkach bądź segregatorach, bardzo przydatna może okazać się półka wisząca. Jedną z najprostszych, a zarazem praktycznych półek jest półka wisząca Minos, której zakup to wydatek rzędu jedynie kilkudziesięciu złotych, a z praktycznego punktu widzenia dla wielu może okazać się nieoceniona.

Biurko narożne z zaokrąglonymi brzegami TED II

 

Na pewno praca zdalna w domu wymaga od nas przeorganizowania pewnych spraw i dokonania małej metamorfozy jednego z wnętrz, które na czas pandemii będzie nam służyło za gabinet, ale jak widać, nie musi się to wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Chyba że od dawna nosiliśmy się z zamiarem stworzenia strefy do pracy, bo np. często zdarza nam się zabierać obowiązki służbowe do domu. Wtedy warto zainwestować w meble systemowe, w skład których będzie wchodziło nie tylko biurko i szafka, ale też komoda i regały. Do wyboru mamy komody z samymi półkami lub półkami i szufladami. Przykładem takiej nowoczesnej, pojemnej i funkcjonalnej komody idealnej do biura jest komoda Oslo II.

Komoda OSLO II

 

Wygodne miejsce do pracy bez wychodzenia z domu

Aranżując miejsce do pracy zdalnej w sypialni lub salonie, musimy pamiętać o tym, aby ograniczyć się do niezbędnych mebli, bo tylko w ten sposób nie zagracimy pomieszczenia i nie sprawimy, że będzie nas ono przytłaczało. Ważne jest też to żeby całość współgrała ze sobą stylistycznie. Oznacza to, że jeśli posiadamy meble w kolorze jasnego dębu, to takie też powinniśmy dokupić biurko czy regał. Meble systemowe mają tę zaletę, że możemy je dowolnie zestawiać ze sobą, jak i rozbudowywać, dokupując kolejne moduły. Dlatego zawsze warto zorientować się, czy to, czego poszukujemy do swojego domowego biura, nie znajduje się w kolekcji posiadanych już przez nas mebli systemowych. Kolejną ważną kwestią jest oświetlenie. Najlepiej, żeby biurko stało w takim miejscu, w którym będzie swobodny dopływ światła naturalnego. Ale ponadto musimy zadbać o dobre oświetlenie sufitowe oraz lampkę na biurko, która z pewnością przyda się w pochmurne dni, jak również podczas pracy w godzinach wieczornych.

Praca bez wychodzenia z domu wymaga małej domowej rewolucji, ale za sprawą mebli modułowych każdy może sobie stworzyć praktyczne miejsce do pracy zdalnej. I to nawet mieszkając w małej kawalerce, ponieważ szeroki asortyment daje wiele możliwości i z łatwością pozwala znaleźć idealne meble do naszego wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel