Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej w domu?

2020-04-15
Jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej w domu?
Zdecydowana większość społeczeństwa na co dzień wykonuje swoje obowiązki służbowe poza miejscem zamieszkania. Tylko nieliczni posiadają gabinety, do których udają się każdego ranka, aby realizować zadania wynikające z umowy z pracodawcą w formie pracy zdalnej. Dla innych home office pozostawał przez długi czas w sferze legend - gdzieś ktoś tak pracuje, ale nie my. Aż do teraz, kiedy świat ogarnęła pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19. Nagle miliony z nas otrzymały polecenie, aby pracować z domu, co ma na celu ograniczenie kontaktów i tym samym zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Ale jak w kilka dni stworzyć sobie wygodne warunki do pracy i co jest nam niezbędne? Podpowiadamy, jak zrobić szybką metamorfozę mieszkania, aby wygospodarować miejsce na domowe biuro.


Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, ale pewne jest, że praca zdalna w większości przypadków nie jest rozwiązaniem na kilka dni, lecz na tygodnie, a może nawet i miesiące. Dlatego też powinniśmy postarać się o to, żeby stworzyć sobie jak najlepsze warunki do pracy. Przy wykonywaniu jakichkolwiek obowiązków zawodowych, potrzebujemy odpowiedniej koncentracji i skupienia. Stąd też najlepiej mają ci, których warunki mieszkaniowe pozwalają im na wydzielenie osobnego pomieszczenia, które zostanie zagospodarowane na gabinet. Wtedy możemy zamknąć drzwi, odciąć się od domowego gwaru i zająć się pracą. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki luksus. Większość z nas stanęła przed wyzwaniem, aby stworzyć miejsce do home office w sypialni czy salonie. Jak je zaaranżować i jakie meble muszą się w nim znaleźć, aby było funkcjonalnie i wygodnie?

Białe biurko z trzema szufladami z kolekcji Evo

Urządzamy biuro w domu

Podstawową kwestią jest dostosowanie pokoju lub jego części do charakteru naszej pracy. W przypadku, gdy wykonujemy pracę biurową, wypełniamy dokumenty, tabelki w Excelu, obsługujemy pocztę elektroniczną i spędzamy wiele godzin przed laptopem, wtedy obowiązkowym meblem jest biurko oraz wygodne krzesło. W sprzedaży posiadamy zarówno biurka w klasycznym stylu, jak i te bardziej nowoczesne. Jednym z designerskich biurek, które idealnie wpisują się w styl skandynawski i minimalistyczny jest białe biurko EVO, posiadające szuflady z frontami w kolorze złotego dębu. Trzy szuflady nie są ułożone równo jedna pod drugą - środkowa jest wysunięta w bok - co tworzy bardzo nowoczesny efekt wizualny. Dodatkowo szuflady są bardzo praktyczne, ponieważ umożliwiają przechowywanie różnych dokumentów i innych niezbędnych przedmiotów potrzebnych do pracy, które zawsze mamy na wyciągnięcie ręki, co nie byłoby możliwe, gdybyśmy pracowali przy stole. Jeżeli mamy małe mieszkanie i chcemy wykorzystać każdy przysłowiowy kąt, wtedy doskonałym rozwiązaniem może się okazać biurko narożne typu TED II. Oprócz wysuwanej szuflady pod klawiaturę komputera ma dwie półki oraz zamykaną szafkę. Dla rodzin z dziećmi ważną informacją jest to, że biurko posiada zaokrąglone brzegi, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla maluchów. Przy większej ilości dokumentów, które przechowujemy w teczkach bądź segregatorach, bardzo przydatna może okazać się półka wisząca. Jedną z najprostszych, a zarazem praktycznych półek jest półka wisząca Minos, której zakup to wydatek rzędu jedynie kilkudziesięciu złotych, a z praktycznego punktu widzenia dla wielu może okazać się nieoceniona.

Na pewno praca zdalna w domu wymaga od nas przeorganizowania pewnych spraw i dokonania małej metamorfozy jednego z wnętrz, które na czas pandemii będzie nam służyło za gabinet, ale jak widać, nie musi się to wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Chyba że od dawna nosiliśmy się z zamiarem stworzenia strefy do pracy, bo np. często zdarza nam się zabierać obowiązki służbowe do domu. Wtedy warto zainwestować w meble systemowe, w skład których będzie wchodziło nie tylko biurko i szafka, ale też komoda i regały. Do wyboru mamy komody z samymi półkami lub półkami i szufladami. Przykładem takiej nowoczesnej, pojemnej i funkcjonalnej komody idealnej do biura jest komoda Oslo II.

Wygodne miejsce do pracy bez wychodzenia z domu

Aranżując miejsce do pracy zdalnej w sypialni lub salonie, musimy pamiętać o tym, aby ograniczyć się do niezbędnych mebli, bo tylko w ten sposób nie zagracimy pomieszczenia i nie sprawimy, że będzie nas ono przytłaczało. Ważne jest też to żeby całość współgrała ze sobą stylistycznie. Oznacza to, że jeśli posiadamy meble w kolorze jasnego dębu, to takie też powinniśmy dokupić biurko czy regał. Meble systemowe mają tę zaletę, że możemy je dowolnie zestawiać ze sobą, jak i rozbudowywać, dokupując kolejne moduły. Dlatego zawsze warto zorientować się, czy to, czego poszukujemy do swojego domowego biura, nie znajduje się w kolekcji posiadanych już przez nas mebli systemowych. Kolejną ważną kwestią jest oświetlenie. Najlepiej, żeby biurko stało w takim miejscu, w którym będzie swobodny dopływ światła naturalnego. Ale ponadto musimy zadbać o dobre oświetlenie sufitowe oraz lampkę na biurko, która z pewnością przyda się w pochmurne dni, jak również podczas pracy w godzinach wieczornych.
Praca bez wychodzenia z domu wymaga małej domowej rewolucji, ale za sprawą mebli modułowych każdy może sobie stworzyć praktyczne miejsce do pracy zdalnej. I to nawet mieszkając w małej kawalerce, ponieważ szeroki asortyment daje wiele możliwości i z łatwością pozwala znaleźć idealne meble do naszego wnętrza.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel