Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepsze miejsce dla sprzętu RTV w domu

2020-06-30
Najlepsze miejsce dla sprzętu RTV w domu
Salon uznawany jest za najbardziej reprezentacyjne miejsce w całym domu. Gdyby pokusić się o przeprowadzenie ankiety, w której spytalibyśmy, jak najchętniej Polacy spędzają czas wolny w swoim mieszkaniu, to z całą pewnością wiele osób odpowiedziałoby, że oglądając telewizję lub słuchając muzykę. A żeby móc się w ten sposób relaksować, najpierw trzeba stworzyć sobie ku temu dogodne warunki. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym miejscem na tego typu sprzęt jest salon. Przygotowujesz się do jego remontu i zastanawiasz się, jakie meble wybrać i gdzie postawić sprzęt RTV, aby korzystanie z niego było funkcjonalne, a przy tym, żeby efektownie się prezentował? Przygotowaliśmy kilka rad, dzięki którym urządzanie salonu przebiegnie sprawniej. 
 
W dzisiejszych czasach aranżacja salonu może być prawdziwą frajdą, ponieważ praktycznie nie ma produktów, których nie moglibyśmy znaleźć. Ograniczeniem jest wyłącznie budżet, bo jeśli mamy przeznaczone na ten cel środki, to możemy kupić dosłownie wszystko. Jednak zanim zaczniemy składać zamówienia, najpierw powinniśmy wszystko dokładnie rozplanować. Dzięki temu będziemy wiedzieli jakie moduły mebli nas interesują, aby móc stworzyć salon ze swoich marzeń. Na pewno obowiązkowym wyposażeniem każdego salonu jest szafka RTV, która pozwoli wyeksponować posiadane cuda techniki.

Gdzie ustawić szafkę pod telewizor, aby cieszyć się komfortem oglądania?

Wybór miejsca, gdzie stanie telewizor z pewnością nie powinien być przypadkowy. Na co w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę? Jedną z ważniejszych kwestii jest to, żeby ekran telewizora nie znajdował się naprzeciwko okna, bo odbijające się w nim światło oraz promienie słoneczne sprawią, że jakość obrazu będzie gorsza, a oglądanie mniej komfortowe. Kolejną rzeczą jest tzw. strefa ruchu. Telewizor nie powinien znajdować się w miejscu, które musimy minąć, aby wyjść z pokoju, bo np. prowadzi do innego pomieszczenia. Po co się denerwować, że ktoś nam zasłania ważny moment filmu, jeśli możemy uniknąć podobnych sytuacji, stawiając sprzęt w innym miejscu. Aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe, najlepiej, żeby telewizor znajdował się naprzeciwko kanapy, na wysokości naszego wzroku. Osoby, które interesują się urządzaniem wnętrz i śledzą obowiązujące trendy, doskonale wiedzą, że nowoczesne meble do salonu nie obędą się bez, między innymi, niskiego stolika pod telewizor. Przykładem jest szafka z kolekcji Oslo, która ma dwie boczne zamykane komory oraz jedną, środkową otwartą. Pozwala to na wyeksponowanie dekodera lub innego sprzętu grającego, np. wieży. Długość opisywanego stolika wynosi 135 cm, jednak zazwyczaj w każdej kolekcji znajduje się szafka pod telewizor o co najmniej dwóch wielkościach. Jeżeli mamy niewielki salon i szukamy małej szafki, wtedy doskonałą opcją będzie szafka RTV nie mniejsza niż 90 cm, typu Denis z półką oraz szufladą. Musimy tylko pamiętać, że rozmiar telewizora nie powinien być większy niż szafka, ponieważ wystający ekran nie będzie prezentował się zbyt efektownie. 

 
Zestaw do salonu z ławą Modern 2

Zestaw do salonu z ławą Modern 2

 

Praktyczne i nowoczesne meble do salonu

Zastanawiasz się, jak zestawić ze sobą poszczególne moduły mebli, aby wyeksponować telewizor? Bardzo częstym rozwiązaniem jest umieszczanie na bokach wyższych mebli, a w środku stolika pod telewizor. Aby uzyskać taki efekt, możemy postawić chociażby na zestaw mebli Samba, który poza szafką RTV zawiera również wysoką szklaną witrynę, półkę wiszącą oraz witrynę niższą. Wymieniona meblościanka do salonu posiada bardzo ciekawą stylistykę, ponieważ dostępna jest m.in. w połączeniu bieli z jasnym betonem. Dodatkowo półki w witrynach można podświetlić za pomocą oświetlenia LED, co tworzy niesamowity efekt, który zachwyca nie tylko wieczorami. Od jakiegoś czasu bardzo modne jest wieszanie telewizora na ścianie.
 
Przeczytaj na blogu:
 
 
 
 
Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji należy zrezygnować ze stolika pod telewizor. Jak najbardziej powinien się znaleźć w salonie, tyle że zamiast sprzętu RTV, ustawiamy na nim bibeloty, które podkreślą styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Przy dużych salonach możemy zdecydować się na praktyczne zestawy mebli, typu Minos 3, w skład których wchodzą aż dwie szafki RTV i dwie szafki wiszące. Zastanawiasz się, co zrobić z kablami od telewizora? Jeśli telewizor stoi na stoliku, to nie ma z nimi problemu, bo wtedy chowają się one za mebel i są niewidoczne. Schody pojawiają się, gdy chcemy powiesić go na ścianie. Najszybszym i wymagającym najmniej pracy sposobem na ukrycie kabli jest zakup tzw. maskownicy, w której zostaną one umieszczone. Natomiast przy remoncie możemy wykuć dziurę w ścianie, włożyć kable, przykryć regipsem, zagipsować i będziemy mogli zapomnieć o nieestetycznych kablach.
 
Przeczytaj na blogu:
 
 
 
Nowoczesne meble do salonu pozwalają stworzyć cudowne miejsce do odpoczynku i błogiego relaksu z pilotem w ręku. Bogata oferta produktów sprawia, że każdy znajdzie meble, jakich szukał, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i gabarytowym. Jedno jest pewne. W designerskim salonie nie może zabraknąć stylowej szafki RTV, która pozwoli wyeksponować nowoczesny telewizor z niezliczoną ilością funkcji, dzięki którym poczujemy się jak w kinie. Pozwól sobie na odrobinę luksusu we własnym salonie!

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel