Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

2022-03-21
Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Zaaranżowanie mniejszej łazienki jest zadaniem wymagającym. Należy wszystko dokładnie zaplanować i mieć pewność, że pomimo ograniczonej przestrzeni zostanie zachowana harmonia. Aktualnie oferta zestawów mebli i dodatków jest bardzo duża. Dzięki temu osoby poszukujące odpowiedzi na pytanie "jak optycznie powiększyć małą łazienkę" z pewnością znajdą najskuteczniejsze rozwiązanie, pozwalające w odpowiedni sposób umeblować wnętrze. O czym warto pamiętać? Podpowiadamy niżej.

Zestawy mebli łazienkowych, czyli jak zaprojektować małą łazienkę pod względem praktycznym?

Urządzając małą łazienkę, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim dążąc do optycznego powiększenia małej łazienki należy postawić na odpowiedni zestaw mebli łazienkowych. Powinny one być dopasowane nie tylko pod kątem wielkości, ale przede wszystkim funkcjonalności, no i oczywiście designu. Bez względu na to, jak duża czy mała jest łazienka, wnętrze powinno być estetyczne i ułatwiać codzienne wykonywanie czynności higieniczno-pielęgnacyjnych.

Zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę z prysznicem, a przy tym zyskać miejsce na niezbędne elementy umeblowania? Dobrym wyborem będą zestawy mebli z umywalką. Dostępne są one również w wersji z wbudowanym lustrem, co pozwala znacznie zaoszczędzić przestrzeń. Rodzaj wybranego zestawu jest ważny, jednak znacznie ważniejsza jest jego kolorystyka. Najlepszym rozwiązaniem do małych łazienek są meble w jasnych barwach. Delikatne odcienie pozwalają optycznie oddalić od siebie powierzchnie ścian i podłóg, sprawiając tym samym, że pomieszczenie prezentuje się bardziej przestronnie. Doskonałym przykładem mebli dostępnych w naszej ofercie jest zestaw białych mebli łazienkowych z umywalką ABBA. Rozwiązanie to spełnia wszystkie wymogi dotyczące małych łazienek. Co istotne, meble te są pozbawione również zbędnych dekoracji, wobec czego odbierane są jako lekkie i pasujące do każdego stylu aranżacji. Wspomniane cechy charakterystyczne mebli sprawiają, że doskonale sprawdzają się one w niewielkich łazienkach i czynią przestrzeń bardziej przestronną.

Meble do małej łazienki - biały zestaw ABBA

Białe meble do małej łazienki - zestaw ABBA

Małe łazienki w bloku – jak urządzić?

Funkcjonalne i estetyczne zaaranżowanie małej łazienki w bloku wymaga dokładniejszego przemyślenia wszystkich składowych elementów, głównie dodatków. Jednym z ważniejszych elementów aranżacji jest lustro. Lustro łazienkowe 40x70 to model bez wyraźnie zaznaczonej ramy, dzięki czemu jest uniwersalne, a jednocześnie wyjątkowo designerskie. Co ciekawe, tego typu lustra sprawdzą się zarówno w wersji powieszonej w pionie, jak i poziomie. Każda z tych wersji sprawi, że łazienka będzie wyglądała doskonale, a domownicy będą mogli bezproblemowo wykonywać codzienne czynności pielęgnacyjne. Proponowane lustro doskonale będzie również prezentować się w połączeniu z wspomnianymi wcześniej lakierowanymi meblami. W takiej kombinacji wyposażenie niewielkiej łazienki idealnie rozproszy światło, a tym samym sprawi, że będzie optycznie większa.

Lustro do małej łazienki - Nico 40x70

Lustro do małej łazienki 40x70 - model NICO

Jesteś na etapie wykańczania wnętrza łazienki i zastanawiasz się, jakie płytki do małej łazienki będą idealne? Dobrym wyborem będą płytki w większych rozmiarach. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie tylko małe elementy doskonale spełniają swoją funkcję i prezentują się estetycznie. Odpowiednio ułożone, duże i gładkie kafle umożliwiają uzyskanie jednolitej powierzchni, a to łączy się z wizualnym uzyskaniem kilku dodatkowych centymetrów. Do tego typu wnętrz sprawdzą się również płytki z wyraźnymi konturami – warto je umieścić w łazienkach urządzonych w minimalistycznym stylu, gdyż pozwolą nieco ożywić wnętrze i dodać mu niepowtarzalnego charakteru. 

Urządzając małą łazienką w pierwszej kolejności należy skupić się na znalezieniu sposobu, który pozwoli ją optycznie powiększyć. Kluczem jest dobór odpowiednich mebli i akcesoriów łazienkowych, ale też ich kolorystyki. W przypadku trudności w samodzielnym rozplanowaniu wnętrza, dobrym pomysłem jest zawsze skorzystanie z pomocy specjalistów – osób zajmujących się zawodowo aranżacją wnętrz. Warto zdecydować się na tego typu opcję, gdyż dobrze urządzona łazienka pozwoli w pełni korzystać z jej możliwości.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel