Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić garderobę w sypialni?

2020-05-27
Jak urządzić garderobę w sypialni?

Sypialnia jest pomieszczeniem o najbardziej intymnym charakterze, a to, co powinno ją wyróżniać to funkcjonalność oraz wygoda. W wielu domach, oprócz dużego łóżka i szafek nocnych, znajdują się w niej również meble, które umożliwiają przechowywanie odzieży. Sypialnia z garderobą jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jak ją urządzić i jakie meble do garderoby wybrać, żeby było stylowo, a przy tym praktycznie? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania garderoby w sypialni.

Urządzając garderobę, najważniejszym meblem bez wątpienia jest szafa na ubrania. Aby w pełni spełniała swoje zadania, powinna być pojemna, z miejscem na zawieszenie ubrań i półkami, na których będziemy mogli przechowywać złożone ubrania, w tym bieliznę czy skarpetki. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór szaf, dzięki czemu bez najmniejszego problemu, powinniśmy znaleźć taką, która będzie idealnie pasowała do naszego wnętrza pod względem wizualnym oraz gabarytowym. Ponadto, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnej szafy, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka w naszym przypadku okaże się lepszym rozwiązaniem - przesuwna czy z drzwiami uchylnymi?

Szafa przesuwna na ubrania z lustrem Akcent

Szafy przesuwne do garderoby

Zarówno do pomieszczeń o małych gabarytach, jak i do tych dużych bardzo często wybierane są szafy przesuwne. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w stosunkowo bliskiej odległości mogą znajdować się drzwi do sypialni, czy też możemy postawić fotel, stylowy taboret czy jeszcze inny, praktyczny mebel, który nie będzie nam przeszkadzał przy otwieraniu szafy. W zależności od wystroju możemy zdecydować się na szafę z drzwiami w jednolitym kolorze lub ze wstawkami, które sprawiają, że mebel prezentuje się bardziej efektownie. Przykładem takiej szafy jest dwudrzwiowa szafa przesuwna o szerokości 150 cm z kolekcji Denis. Kryje w swoim wnętrzu cztery półki po jednej stronie i dwa drążki na wieszaki oraz półkę na samym dole po drugiej stronie. W garderobie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest szafa przesuwna z lustrem, ponieważ dzięki niemu możemy przeglądać się i sprawdzać, czy wybrane elementy stylizacji do siebie pasują. Poszukując szafy z lustrem, może nas zainteresować dwudrzwiowa szafa przesuwna o szerokości 200 cm LORI, której jedne drzwi są w modnym kolorze jasnego betonu, natomiast drugie na całej powierzchni pokryte są lustrem. Ale to nie jedyny wariant szafy z drzwiami przesuwnymi i lustrem. Inną opcją, bardzo oryginalną, są szafy, w których lustra znajdują się nie na całych drzwiach, lecz tylko na ich fragmencie.

Przeczytaj na blogu:

Garderoba w sypialni - jak urządzić? Pomysły i aranżacje od BroMARKT

Jak urządzić sypialnię? Inspiracje i pomysły na aranżację sypialni od BroMARKT

Projektowanie garderoby - najważniejsze zasady dotyczące aranżacji wnętrza garderoby

Przykładem jest szafa z drzwiami przesuwnymi Akcent, która posiada lustro w środkowej części frontów i ma ono kształt fali. Taka wersja jest bardzo wygodna dla osób, które mają małe dzieci, ponieważ lustro do samej podłogi wymagałoby częstego czyszczenia z odcisków pozostawionych przez maluchy. A kiedy lustro zaczyna się na pewnej wysokości od podłogi, wtedy problem ten nie ma racji bytu. W zależności od wielkości sypialni możemy sobie pozwolić na mniejszą lub większą garderobę. Przy niewielkich pomieszczeniach idealne będą szafy przesuwne dwudrzwiowe, ale jeśli miejsca mamy więcej, wtedy doskonałym wyborem będzie szafa trzydrzwiowa np. elegancka szafa z lustrem Marta.

Duża szafa na ubrania uchylna z kolekcji Ismena

Szafy uchylne i ich zalety

Choć szafy przesuwne wygrywają pod względem popularności z szafami o drzwiach uchylnych, to jednak nie brakuje zwolenników tego drugiego rozwiązania. Ich wybór ze względów praktycznych jest szczególnie uzasadniony w przypadku, gdy mamy do czynienia z wąskimi wnętrzami, albo zależy nam na meblach płytkich. Co więcej, szafy takie jak szafa na ubrania Kuba prezentują się lekko, dzięki czemu nie będą przytłaczały nawet wyjątkowo małej sypialni z garderobą. A jeżeli zależy nam na tym, żeby powiększyć optycznie pomieszczenie, wtedy najlepszym wyborem będzie szafa z lustrem typu Ismena. Wśród atutów szaf z drzwiami uchylnymi należy wymienić to, że umożliwiają one dostęp do całej jej zawartości bez konieczności zamykania jednych drzwi i otwierania drugich. Doceniają to m.in. te osoby, które dzielą garderobę ze swoją drugą połówką, ponieważ posiadając szafę z drzwiami uchylnymi, dwie osoby mogą korzystać z niej równocześnie.

Aranżując garderobę, powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie ograniczać się do samych szaf. W większych sypialniach możemy pozwolić sobie również na wstawienie nowoczesnej komody. W zależności od potrzeb może mieć ona wyłącznie półki, szuflady, albo i półki i szuflady, tak jak ma to miejsce w przypadku pojemnej i bardzo stylowej komody Leno. A co jeśli nie mamy miejsca na komodę? Wówczas powinniśmy zaopatrzyć się w organizery, które umożliwią przechowywanie bielizny, pasków czy innych niewielkich części garderoby na półce w szafie.

Szafa przesuwna z lustrem Marta

Garderoba w sypialni to prawdziwy luksus, ale żeby korzystanie z niej było praktyczne i funkcjonalne musimy wyposażyć ją w odpowiednie meble. Wybór jest ogromny, co gwarantuje szybkie znalezienie tego, na czym nam zależy. Szafy przesuwne, uchylne, z lustrem lub bez, a także komody i szafki nocne to połączenie nowoczesności i elegancji, co idealnie podkreśli aranżację i pozwoli osiągnąć zadowalający efekt.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel