Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odświeżenie mieszkania, czyli zmiany, o których wcześniej nie miałeś czasu pomyśleć. Inspiracje.

2020-05-06
Odświeżenie mieszkania, czyli zmiany, o których wcześniej nie miałeś czasu pomyśleć. Inspiracje.
Liczne ograniczenia związane z koronawirusem, które sprowadzają się do tego, żebyśmy nie wychodzili z domu, o ile nie jest to konieczne, spowodowały, że wielu z nas zaczęło myśleć o tym, żeby zmienić coś w swoim mieszkaniu, odświeżyć je i nadać mu nowego wyglądu. Co istotne, metamorfoza wnętrza nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Czasami wystarczą tylko niewielkie zmiany, żeby w pomieszczeniu pojawił się powiew świeżości. Podpowiadamy jak zmienić swoje mieszkanie z meblami systemowymi, aby było pięknie, praktycznie i funkcjonalnie.

Aktualnie większość z nas ma więcej czasu na myślenie o tym, co nas otacza. Koronawirus gwałtownie nacisnął hamulec i wprowadził zmiany w naszym codziennym rytmie. Nie dziwi zatem fakt, że przebywając w domu, chcemy ten czas spożytkować na mniejsze lub większe metamorfozy wnętrz. Co prawda nie jest to najlepszy moment na to, żeby chodzić po sklepach budowlanych czy meblowych, wręcz nie powinniśmy tego robić, ale na szczęście wybawieniem są sklepy internetowe, umożliwiające w pełni bezpieczne zakupy. Jeżeli planujemy większy remont, który wiąże się z wierceniem i innymi działaniami, generującymi duży hałas, musimy mieć na uwadze to, że tuż za ścianą ktoś może akurat pracować zdalnie (o tym, jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej przeczytasz w tym wpisie) lub uczestniczyć w zajęciach przez Internet. Dlatego też powinniśmy być rozsądni i empatyczni. Ale pozostałe prace, zmierzające do odświeżenia mieszkania możemy wykonywać bez ograniczeń.

Meble modułowe do nowoczesnych wnętrz

Zanim podejmiemy pierwsze kroki zmierzające do zmiany wystroju, warto przejrzeć katalogi wnętrzarskie i zdjęcia zamieszczane w Internecie, dzięki którym będziemy mogli zaczerpnąć inspiracji. Jeżeli chodzi o obecne trendy, to dominującymi stylami są: skandynawski, minimalistyczny i nowoczesny. Chcąc urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, przeważającymi kolorami będą biele i szarości. Idealne sprawdzą się w niej meble systemowe na wysoki połysk Blanka. Bardzo wyraźnie akcentowane w tym stylu jest też drewno, które przez wielu jest bardzo pożądane, ponieważ jego zaletą jest ocieplenie wnętrza. Meble, które łączą w sobie biel z drewnem, możemy zastosować w kuchni, wybierając np. nowoczesne meble Viki, jak również w salonie, decydując się na zakup meblościanki Tina, która jest połączeniem bieli z dębem Sonoma. Kupno całego kompletu mebli wiąże się siłą rzeczy z większymi wydatkami, ale być może wystarczy zainwestować w jeden moduł, aby pomieszczenie zyskało nowy wygląd. Brakuje nam miejsca, gdzie moglibyśmy wyeksponować książki, postawić cenną pamiątkę albo ramkę ze zdjęciem? Wobec tego przydatna okaże się półka wisząca typu Oslo. Koszt jej zakupu to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a możemy zyskać dodatkowe miejsce na biurku, na którym do tej pory leżały nasze nowe nabytki z księgarni. Jeśli potrzebujemy mebla, dzięki któremu będziemy mogli schować rzeczy, których nie chcemy stawiać na widoku, wówczas sprawdzi się szafka wisząca z zamykanymi frontami, taka jak ta będąca częścią kolekcji Minos. Szafka ta może zostać wzbogacona o oświetlenie LED, które wizualnie bardzo ciekawie prezentuje się wieczorami, tworząc wyjątkowy klimat. Jeżeli chodzi o meble z podświetleniem LED, to jest to aktualnie bardzo modne rozwiązanie i możemy spotkać się z nim w wielu kolekcjach mebli modułowych i przy meblościankach.

Sposób na proste odświeżenie wnętrza z meblami systemowymi

Opisane wcześniej przykłady wiążą się z dokonywaniem zakupów, ale równie dobrze, możemy odmienić swoje mieszkanie poprzez zmienienie ustawienia mebli modułowych. W miejsce, gdzie dotychczas stała witryna możemy postawić szafę, albo zmienić ustawienie mebli RTV i kanapy, a całość nabierze zupełnie nowego charakteru, mimo że meble będą wciąż te same. Meble modułowe w zależności od potrzeb, możemy rozbudowywać lub odejmować poszczególne elementy. Daje to nieskończenie wiele kombinacji i umożliwia pełną personalizację przestrzeni. Znaczących zmian można też dokonać nawet bez przesuwania mebli. Wystarczy, że postawimy na nowe akcenty w dodatkach. Wybierzmy jeden kolor wiodący, np. turkus czy pudrowy róż i zaopatrzmy się w dodatki w tym kolorze, takie jak zasłony, poszewki na poduszki, świeczki czy ramki na zdjęcia. Tym prostym, szybkim i co równie ważne bardzo tanim sposobem odświeżymy wnętrze i sprawimy, że nabierze nowego wyrazu. Dobrym pomysłem na zmianę jest też wstawienie do pomieszczenia lustra, które jest praktyczne, a przy tym ciekawie się prezentuje. Nie każdy być może wie, że lustro na ścianę warto powiesić nawet w salonie. Tym trikiem powiększymy optycznie wnętrze, które będzie wyglądało na bardziej przestrzenne. Ponadto lustro to nieodłączny element każdego przedpokoju, bo kto z nas nie lubi przejrzeć się tuż przed wyjściem. Jeśli dotychczasowe lustro nieco się już zniszczyło, to możemy zamówić nowoczesne w eleganckiej ramie, np.lustro Denis. Jest to kolejny sposób na niskobudżetowe, ale spektakularne zmiany.

Poszukaj inspiracji i odśwież swoje mieszkanie, aby było jeszcze bardziej funkcjonalne i przytulne. Czasami wystarczą drobne zmiany, żeby pomieszczenie nabrało świeżości i ponownie zachwyciło nas swoim wystrojem.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel