Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Retro

( ilość produktów: 77 )

Aranżacje w stylu lat minionych to prawdziwe wyzwanie, ale meble retro z naszej oferty pomogą Ci w uzyskaniu gustownego efektu w Twoim wnętrzu! Pomieszczenia w estetyce retro inspirowane są stylem z lat 50., 60. czy 70. ubiegłego stulecia. Tego typu rozwiązania opierają się na żywej kolorystyce, ciekawych wzorach geometrycznych i zwariowanych dodatkach, które nadają pomieszczeniu znamiona oryginalności. W naszej ofercie produktowej znajdziesz meble retro przede wszystkim do kuchni, ale też innych wnętrz. Dzięki temu masz możliwość wprowadzenia tego niezwykłego rozwiązania aranżacyjnego do całego swojego mieszkania.

Mieszkanie w stylu retro – dlaczego warto?

Zastanawiałeś się kiedyś, z jakiego powodu warto wprowadzić do swojego domu rozwiązania w stylu retro? Meble retro mogą w ciekawy sposób nawiązywać do czasów minionych, dlatego z pewnością przypadną do gustu osobom sentymentalnym, które cenią sobie dawne wyczucie smaku.

Poza tym nietypowa faktura, jaką wyróżniają się meble retro np. pięknie ryflowane fronty, wprowadza prawdziwie radosną atmosferę do pomieszczenia. To również styl, który spodoba się miłośnikom oryginalnych wzorów, np. gałek do drzwiczek w meblach. Do wnętrz retro pasują również mocne, czasem kontrastujące ze sobą kolory, które ożywiają przestrzeń, dzięki temu możesz czuć więcej energii do działania, przebywając w takim pomieszczeniu. Dzięki propozycjom z naszego sklepu internetowego Bromarkt.pl możesz stworzyć niezwykle oryginalnie wyglądające wnętrza retro. W razie potrzeby służymy pomocą w doborze rozwiązań meblowych!

Meble retro do salonu i innych pomieszczeń – czym powinny się charakteryzować?

Przygodę z tym stylem można zacząć od pokoju dziennego. Meble retro do tego pomieszczenia są na tyle uniwersalne, że często można wykorzystać je również w sypialni czy nawet w przedpokoju albo w gabinecie służącym do pracy. Salon w stylu retro uzyskasz, łącząc ze sobą meble na drewnianych bądź chromowanych nóżkach. Sprawdzą się tu również elementy tapicerowane, które oddają ducha minionych epok.

Istotna jest również rola dodatków, np. do łazienki w stylu retro można wstawić lustro utrzymane w dawnym stylu albo szafkę na wysokich nogach, ustawionych pod pewnym kątem.

Kuchnia w stylu retro – czym się wyróżnia?

Czy wiesz, że styl retro mieszkania łatwo osiągniesz, inwestując w meble retro do kuchni? Ciekawe rozwiązania znajdziesz w naszym sklepie internetowym Bromarkt.pl. Na uwagę zasługują, chociażby stylowa szafka na okap albo nadstawka kuchenna na rzadziej użytkowane akcesoria kuchenne.

Tego typu meble utrzymane są w estetyce z poprzednich epok, na co wskazuje np. wygląd frontów. W ofercie sklepu internetowego Bromarkt.pl dostępne są zarówno całe komplety mebli, jak i pojedyncze sztuki, które możesz w dowolny sposób zestawiać samodzielnie w zależności od indywidualnych potrzeb i wizji na wygląd własnego mieszkania. Dzięki temu, że meble retro dają tak szerokie możliwości aranżacyjne, każdy z nas może z ich użyciem stworzyć całkiem inne, oryginalnie wyglądające wnętrze.

Retro czy nowoczesność – a może jedno i drugie?

Meble retro z naszej oferty to nie tylko ukłon w stronę przeszłości, ale również wykorzystanie nowoczesnych patentów. Chodzi tu np. o wąską stojącą szafkę kuchenną z naszej oferty produktowej, która posiada kosz cargo z dwiema półkami. Znamion retro nadaje jej ryflowany front. Natomiast prowadnice z systemem cichego domykania to modernistyczne rozwiązania. Taka szafka jest bardzo praktyczna – nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie pozwala na przechowywanie dużej ilości produktów. Daje również ogromne możliwości aranżacyjne. Praktyczność to coś, co charakteryzuje meble retro. W przeszłości oprócz ciekawego designu liczyły się również funkcjonalność i wytrzymałość przedmiotu. Takie podejście nie jest więc dzisiaj niczym nowym. Szafka, o której mowa, sprawdzi się nie tylko we wnętrzu utrzymanym w stylistyce retro, ale też w nowoczesnych przestrzeniach i będzie stanowić swoiste przełamanie jednolitej estetyki.

Meble retro to w wydaniu sklepu internetowego Bromarkt.pl nie tylko hołd dla przeszłości, ale również wskazówka dla współczesnych, co wartościowego można wyciągnąć z tak niedalekiej historii. Takie meble mogą stanowić nie tylko element wyposażenia własnego mieszkania, ale z pewnością po konsultacji z rodzicami lub dziadkami mogą się stać ciekawym prezentem dla bliskich, którzy cenią sobie to, co praktyczne i eleganckie jednocześnie.

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie chcesz umeblować z wykorzystaniem naszych mebli, służymy pomocą i chętnie podpowiemy Ci interesujące rozwiązania. Zresztą inspiracje otrzymujesz już w momencie przeglądania oferty produktowej. Niemal każdy produkt został sfotografowany w przestrzeni konkretnego pomieszczenia, przez co masz możliwość dokładniejszego przyjrzenia się, jaka aranżacja byłaby dla Ciebie wartościowa i estetycznie przemawiała do Twojego gustu.

Retro to dla Ciebie inspirujący styl? Przyjrzyj się lepiej meblom z naszej oferty utrzymanym w tej estetyce! Nie czekaj! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami!

pixel